Zamknij
REKLAMA

Internautka spotkała na spacerze niesamowitego gościa. Szybko jednak uciekł [VIDEO]

22:18, 19.09.2018 | P.B
REKLAMA
Skomentuj

 


Zaskrońca zwyczajnego, pani Dominika wraz z rodziną napotkała obok amfiteatru. Ten gatunek niejadowitego węża występuje w całej Europie, jest też często widywany w okolicach Gopła.

Zaatakowany zaskroniec broni się, często udając martwego, wypuszcza przy tym nieprzyjemnie pachnącą ciecz, która dodatkowo ma zniechęcić potencjalnego drapieżnika. Może także wydawać dość głośny syk w celu odstraszenia napastnika.

Zaskroniec zawdzięcza swą polską nazwę charakterystycznym żółtawym plamom „za skroniami”. Plamy te są bardzo wyraźne – pozwalają łatwo rozpoznać ten niejadowity i niegroźny dla człowieka gatunek, otaczają je czarne obwódki.

Ubarwienie ciała zmienne, zazwyczaj szarozielone lub brązowawe. Biały i kremowy brzuch pokrywają nieregularne czarne plamy o podobnym do kwadratów kształcie.

 

 

(P.B)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (3)

WaldiWaldi

2 0

Być może jest to ten sam osobnik, którego w zeszłym roku spotkałem wygrzewającego się w słońcu na mojej działce, przy amfiteatrze.
Nawet interweniowałem na 112, bo wcześniej nigdy nie widziałem węża z bliska.
Ale z opisu i przeprowadzonej rozmowy, wynikło że jest niegroźny zaskroniec. Przebywał jeszcze parę dni na mojej i sąsiedniej działce.
10:33, 20.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mąż niejadowity to zmąż niejadowity to z

4 0

Czy Portal MK ma problemy ze znikaniem?Zniknęły nasze wpisy do artykułu,oraz mąż,a jest wąż.
Z drugiej strony ,są to media niezależne,robią co chcą.Wpisy były dowcipne,ale moderator już nie. 10:52, 20.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZiziZizi

2 0

Ludzie tego jest pełno 07:26, 22.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone