Zamknij
REKLAMA

Nasilają kontrole przywożonych do Polski warzyw

11:31, 24.05.2018 | P.B
REKLAMA
Skomentuj

 

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego nasilił kontrole przywożonych do Polski warzyw.

Szczególny nacisk instytucje stawiają na transporty ziemniaków przeznaczonych do konsumpcji. Kontrola obejmuje zarówno dokumenty transportowe jak jakość przewożonego towaru oraz prawidłowości jego oznakowania.

Jednocześnie WIORiN w Bydgoszczy przypomina, że zgodnie z obowiązującym prawem przesyłka przemieszczanych na terenie Polski ziemniaków powinna być w sposób trwały i widoczny oznakowana numerem rejestracyjnym producenta i/lub dystrybutora.Brak takiego oznakowania skutkować może nakładaniem przez WIORiN kar w postaci mandatów lub opłat sankcyjnych - informuje Marcin Wroński z Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Więcej informacji na temat prawidłowości oznakowania ziemniaków można uzyskać w jednostkach WIORiN Bydgoszcz, których wykaz dostępny jest na stronie Inspekcji pod adresem http://piorin.gov.pl/kp-kontakt/.

- Warto przypomnieć, że ostatnio w jednym z województw została potwierdzona obecność groźnej bakterii Ralstonia solanacearum w ziemniakach pochodzenia egipskiego. Odbyło się to podczas kontroli fitosanitarnych towarów pochodzenia roślinnego sprowadzanych z państw trzecich, znajdujących się w obrocie na terytorium Polski - dodaje rozmówca.

 

(P.B)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone