Zamknij
REKLAMA

Patron kruszwickiej biblioteki mialby dziś... 150 lat!

08:43, 14.05.2018 | P.B
REKLAMA
Skomentuj
150 rocznicę urodzin Stanisława Przybyszewskiego obchodzi dziś kruszwicka biblioteka. Patronem placówki jest od roku 1988.

 


Polski poeta, pisarz, dramaturg, przedstawiciel cyganerii krakowskiej i nurtu polskiego dekadentyzmu, urodził się 7 maja 1968 roku w Łojewie pod Inowrocławiem. Był propagatorem haseł: „sztuka dla sztuki” i „naga dusza”, a także autorem manifestu Confiteor.

- Zapraszamy do biblioteki przy ul. Rybackiej, gdzie od 7 maja 2018 r. można obejrzeć wystawę książek pisarza, prezentację multimedialną „Sztuka dla sztuki” ukazująca jego życie i twórczość, dokumenty związane z nadaniem imienia oraz portrety Przybyszewskiego wykonane przez harcerzy Hufca ZHP Inowrocław w ramach konkursu „Niezwykli ludzie Kujaw i Pomorza” - informuje kruszwicka biblioteka.


Uroczystość nadania bibliotece w Kruszwicy imienia St. Przybyszewskiego odbyła się 8 czerwca 1988 roku.
 

 

 

 

(P.B)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone