Zamknij
REKLAMA

Poznawali policję przeszłą, obecną i przyszłą!

15:19, 16.05.2018 | P.B
REKLAMA
Skomentuj

 

Z inicjatywy policjantki kruszwickiego komisariatu policjanci rozmawiali z przedszkolakami i uczniami o policji w Polsce. Podczas cyklu spotkań w placówkach w gminie Kruszwica najmłodsi dowiedzieli się jak wyglądała służba policji w Polsce oraz czym różniła się od dzisiejszej.

Kruszwickie przedszkole odwiedzili sierż.szt. Mariola Witoń i mł.asp Łukasz Zbawicki odwiedzili kruszwickie przedszkole nr 1 "Nad Gopłem" i nr 3  im. Ewy Lewańskiej oraz szkoły podstawowe w Rusinowie, Polanowicach i Racicach.

- Spotkania świetnie wpisały się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Policjanci opowiedzieli słuchaczom jak powstawała
i jakie zadania miała przed sobą policja w odrodzone RP w okresie międzywojennym. Funkcjonariusze przybliżyli również obecne działania i wyzwania jakie stoją przed formacją
- podaje st.sierż. Michał Parzyszek z KPP Inowrocław.

Zarówno uczniowie jak i policjanci zgodnie twierdzili, że największą zmianą będzie ciągle postępujący proces cyfryzacji naszego życia i przenoszenia w coraz większym stopniu relacji międzyludzkich do przestrzeni wirtualnej.

(P.B)
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone