Zamknij
REKLAMA

Otwarty Dialog - uczymy się i działamy

23:17, 04.06.2018 | RED

 

Otwarty Dialog to tytuł projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju Amicus w Kruszwicy. Celem projektu jest przygotowanie mieszkańców miasta i gminy Kruszwica  60+ do aktywnego i świadomego pełnienia różnych ról społecznych w życiu publicznym. Projekt jest realizowany dzięki grantowi przyznanemu przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


W ramach projektu powstała Kawiarenka Obywatelska, w ramach której w każdy piątek od 10.00 do 13.00 w Klubie Popiel w Kruszwicy odbywają się spotkania przy kawce, służące integracji, rozwojowi zainteresowań, m.in. plastycznych, rękodzielniczych, nauce kreatywności. Odbywają się też wyjazdy studyjne, spotkania z ciekawymi ludźmi i dyskusje. 


Akademia Edukacji Obywatelskiej to cykl warsztatów edukacyjnych przygotowujących do współpracy z lokalną społecznością, organizacjami pozarządowymi oraz samorządem. Służy poznaniu w praktyce działań i inicjatyw podejmowanych przez seniorów w lokalnych środowiskach, m.in. Inowrocławia, Barcina, wymianie wiedzy i doświadczeń oraz wzajemnej inspiracji.  

- Podczas 3 interaktywnych warsztatów będziemy wspólnie planować działania angażujące seniorów w tworzenie konkretnych rozwiązań na rzecz upowszechnienia aktywności obywatelskiej osób starszych w mieście i gminie Kruszwica – mówi Dorota Pronobis, prezes Stowarzyszenia Edukacji i Rozwoju Amicus.


Realizację projektu zakończy finałowy panel dyskusyjny w lokalnym środowisku z udziałem uczestników projektu i zaproszonych gości na temat współpracy w mieście i gminie Kruszwica seniorów z lokalnym samorządem - możliwości i ograniczeń. Do wspólnych działań zapraszamy seniorów 60+ - mieszkańców miasta i gminy Kruszwica.

(RED)
REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone