Zamknij
REKLAMA

Astrobaza Kruszwica gościła w Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk-MojaKruszwica.pl

09:44, 13.06.2018 | P.B
REKLAMA
Skomentuj

 

Miłośnicy kosmosu i członkowie koła astronomicznego Zespołu Szkół Samorządowych nr 1, uczennice MOW oraz absolwenci  Gimnazjum nr 1 działający w kruszwickiej Astrobazie, pod opieką  koordynatorów Ilony Dybicz i Magdaleny Musiałowskiej,  pojechali do Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie.

- Zostaliśmy tam zaproszeni przez naukowców, którzy odwiedzili nasze obserwatorium kilka miesięcy temu . W instytucie naukowym PAN wysłuchaliśmy wykładu dr Ryszarda Gabryszewskiego na temat niebezpiecznych planetoid. Uczestniczyliśmy w pokazie Pana Pawła Grochowalskiego, z którym wspólnie zbudowaliśmy jądro kometarne. Obserwowaliśmy tez proces sublimacji. Mieliśmy możliwość zwiedzenia pokoju kontroli lotów pierwszych polskich satelitów naukowych BRITE – CAMK - podają koordynatorzy.

Podczas rozmów z naukowcami uczniowie dowiedzieli się , w jaki sposób przygotować się i jakie podjąć studia, by w przyszłości móc pracować w ośrodkach naukowych. Pobyt w stolicy był dla uczestników wycieczki okazją do zwiedzenia kilku ciekawych miejsc w Warszawie.

(P.B)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone