Zamknij
REKLAMA

Akcja lato! Relacja z wakacji wychowanek kruszwickiego MOW [FOTO]

13:05, 02.08.2018 | MOW
REKLAMA
Skomentuj

W czasie wakacji letnich, wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Polskich Olimpijczyków w Kruszwicy w ramach „Akcji lato” miały okazję uczestniczyć w szeregu zajęć i wycieczek zorganizowanych przez kadrę pedagogiczną ośrodka.

Dzięki kreatywności i pomysłowości wychowawców, podopiecznym pierwszy miesiąc wakacji minął w sposób konstruktywny i przyjemny zarazem. Wychowanki miały okazję zobaczyć panoramę Kruszwicy z Mysiej Wieży i przepłynąć się Rusałką po Gople dzięki uprzejmość P. Henryka Zajączkowskiego, któremu serdecznie dziękujemy.  

W ciepłe, słoneczne dni podopieczne zażywały kąpieli słonecznych, udając się pod opieką wychowawców na strzeżoną przez ratowników WOPR plażę. Zorganizowano różne wyjazdy do Inowrocławia. Odbyła się wycieczka do Kopalni Soli w celu zapoznania się z historią kopalni oraz zwiedzania stałej wystawy solnictwa. Dzięki uprzejmości kierownictwa kina KINOMAX, grupa naszych podopiecznych uczestniczyła w seansie filmowym, opowiadającym historie rodziny, która musi zjednoczyć siły aby przetrwać wspólne przeciwności losu.

Natomiast w celu zachowania dobrej kondycji i zgrabnej sylwetki wychowanki uczestniczyły w zajęciach sportowo-rekreacyjnych zorganizowanych na basenie „Wodny Park” w Inowrocławiu oraz w cyklicznych zajęciach tanecznych prowadzonych przez P. Emile Szkudlarek. Dziewczęta miały też zorganizowany rajd rowerowym. Na terenie placówki odbywały się również zajęcia kosmetyczne dzięki którym wychowanki mogły poczuć się wyjątkowo oraz odkryć swoje piękno. Kolejną atrakcją była wizyta grupy wychowanek w salonie kosmetycznym „Glamour”.

Podczas spotkania dziewczęta dowiedziały się na czym polega praca kosmetyczki, jaką drogę kształcenia należy wybrać, aby osiągnąć odpowiednie kwalifikacje do wykonywania zawodu. Poruszono problematykę konieczności dbania o swój wygląd, kształtowania odpowiedniego wizerunku. Zdobyta wiedza teoretyczna, przekazywana w formie dyskusji została uzupełniona przez zajęcia praktyczne. Inauguracją zajęć kosmetycznych był udział wychowanek w Kujawskich Nowalijkach. W ramach zajęć wychowawczych oraz integracji grupy wychowanki wzięły udział w konkursie „kartka dla przyjaciela”. Dziewczęta przygotowały piękne prace plastyczne, a jedna z podopiecznych napisała wiersz dla przyjaciela. Zorganizowano ognisko integracyjne. Wspólne rozmowy połączone z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków integrowały nowo przybyłe do placówki dziewczęta. 

[POGODA]1533207795646[/POGODA]

- Prawidłowa organizacja czasu wolnego pozwala wychowankom zapomnieć o sytuacjach trudnych, problemowych jak również zapobiega takim zjawiskom jak agresja czy autoagresja. Dziewczęta wspólnie spędzając czas, lepiej się poznają, uczą się współpracy, pracy zespołowej. Organizacja wycieczek stanowi aktywną formę realizacji celów dydaktycznych i wychowawczych jak również atrakcyjną formę przyswajania wiedzy, poznawania nowych miejsc i regionu, przez co podopieczne kształtują poczucie tożsamości regionalnej - dodaje dyrektor placówki Ilona Dybicz.  


- W miesiącu lipcu wychowanki nie miały czasu na nudę, czas ten obfitował w wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń a kolejne dni sierpnia będą dla naszych podopiecznych równie ciekawe i ekscytujące -  mówi wychowawca Małgorzata Zawadzka.

(MOW)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone