Zamknij
REKLAMA

Trzy zdjęcia: Kruszwica w drugiej połowie lat 30. i 40. XX wieku

16:38, 16.05.2018 | P.B
REKLAMA

 


Trzy cenne historycznie zdjęcia nadesłał do naszej redakcji pan Piotr. Dokumentują one ciekawe wydarzenie jakie miało miejsce w Kruszwicy w latach 30-tych i 40 tych.


- Jedynie zdjęcie z połowu ryb zimową porą na Gople pochodzi z 1937 r. (data wpisana na odwrotnej stronie). Te z traktorami to już powojenne fotki. Ciągniki te zaczęto budować od 1947 r. na bazie Niemieckiego Lanz Bulldoga i pierwsze egzemplarze pokazano podczas obchodów 1-Maja w Warszawie. Na początku lat 50. produkowano już po kilka tysięcy egzemplarzy rocznie - podaje pan Piotr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(P.B)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone