Zamknij
REKLAMA

Złodziejka podała się pracownika wodociągów i okradła staruszkę

12:12, 07.08.2020 | AS
Skomentuj
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w boku przy ulicy Armii Krajowej w Inowrocławiu. Do jednego z mieszkań weszła młoda kobieta. Podając się za pracownika wodociągów okradła staruszkę.

- Oszustka kazała seniorce odkręcać i zakręcać wodę w łazience i sprawdzać, czy nie kapie pod zlewem. Gdy kobieta wyszła z mieszkania, seniorka  stwierdziła brak gotówki - informuje asp.szt. Izabella Drobniecka z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Policja po raz kolejny prosi o zachowanie czujności.  Warto dodać, że pracownicy instytucji przed wizytą informują o niej zamieszczając w klatkach informację o swojej wizycie.

- Jeśli ktoś podaje się za taką osobę niespodziewanie, nie wpuszczaj jej do mieszkania. Zadzwoń do kogoś z rodziny i powiedz o tym. Wówczas na taką wizytę można się przygotować i być z kimś w mieszkaniu. Można też zadzwonić do instytucji jaką rzekomo reprezentuje osoba i dowiedzieć się, czy w ten rejon był wysyłany pracownik i jaka jest jego rola - dodaje Drobniecka.

- Nie wpuszczajmy do mieszkań osób nieznanych, zwłaszcza gdy jesteśmy sami w domu. Naciągacze i oszuści wymyślają różne preteksty, by wejść do środka, a potem okraść właściciela. Bądźmy zatem przewidujący oraz nie lekceważmy podobnych sygnałów. W razie  stwierdzenia niepokojących  faktów powiadamiajmy  natychmiast Policję - ostrzega Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu.

[POGODA]1596795074294[/POGODA]

(AS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz