Zamknij

IMGW ostrzega przed oblodzeniem, silnym mrozem, śniegiem i roztopami

21:15, 17.02.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Według alertów IMGW, zamarzania mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu nadchodzącej nocy można się spodziewać w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, lubuskim, łódzkim, mazowieckim, śląskim, małopolskim oraz w części województwa świętokrzyskiego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł w środę przed oblodzeniem, silnym mrozem, śniegiem i roztopami. Mroźno będzie w Polsce północno-wschodniej, zaś roztopy spodziewane są na południu i zachodzie. Dodatkowo na południu woj. małopolskiego i Podkarpacia może intensywnie padać śnieg.

Intensywne opady śniegu mogą wystąpić natomiast na południu Podkarpacia. Tutaj synoptycy prognozują występowanie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. W ciągu nocy może spaść od 10 do 12 cm śniegu.

Jeszcze większy przyrost pokrywy śnieżnej prognozowany jest na południu województwa małopolskiego. W powiatach: tatrzańskim, nowotarskim, nowosądeckim i limanowskim może spaść do 15 cm śniegu.

W województwach: podlaskim, warmińsko-mazurskim i w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego spodziewany jest silny mróz. W okolicach Suwałk i Białegostoku temperatura lokalnie może spaść nawet do -23 st. C.

W województwach: zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, dolnośląskim i opolskim IMGW ostrzega z kolei przed roztopami. Jak wskazano, wzrost temperatury powietrza będzie powodował odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej.(Marcin Chomiuk)

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%