Zamknij

WOT i Wody Polskie - szkolenie z napełniania worków piaskiem

18:17, 19.02.2021 | mp
Skomentuj
REKLAMA

Nauczeni doświadczeniami kolegów z 6.MBOT, żołnierze 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej wyszli naprzeciw potencjalnym wyzwaniom i szkolili się z działań przeciwpowodziowych z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.

Mundurowi z 81 batalionu lekkiej piechoty w Toruniu dzięki współpracy z Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim oraz Wodami Polskimi szkolili się m.in. z napełniania worków piaskiem przy wykorzystaniu specjalistycznej dozowarki materiałów sypkich i granulowanych typu NEPTUN. Maszyna jest przeznaczona typowo do działań ekologiczno-przeciwpowodziowych.

Patrząc na wydarzenia z okolic Płocka jest to lekcja niezbędna, aby być gotowym na potencjalne zagrożenie. Stały Rejon Odpowiedzialności 8.K-PBOT obejmuje w swych granicach blisko 180 km linii brzegowej Wisły. W razie potrzeby żołnierze będą mogli pomóc lokalnej społeczności przy budowaniu wałów przeciwpowodziowych w tradycyjny sposób, jak i z wykorzystaniem dozowarki.

Współpraca WOT ze Strażą Pożarną, miała kluczowe znaczenie w przeciwdziałaniu podtopieniom, podczas wydarzeń ostatnich dni na linii rzeki Wisły w województwie mazowieckim.

[ALERT]1613754971097[/ALERT]

(mp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%