Zamknij
REKLAMA

Poseł Lewicy dopytuje o kwestię dotacji dla samorządów

14:21, 20.11.2021 | źródło PK
Skomentuj
REKLAMA

Z końcem października ogłoszono podział 23 mld złotych, które mają za zadanie wsparcie samorządowych inwestycje. Dotacje rządowe mają rekompensować samorządom skutki Nowego Ładu. Poseł Lewicy Jan Szopiński dopytuje o przyszłość tych dotacji.

Bydgoszcz wnioskowała o 5 mln zł na remont Placu Kościeleckich (dotacja przyznana), o 30 mln zł na modernizację bulwarów nad Brdą (dotacja przyznana) oraz 450 mln na zakup nowoczesnych tramwajów (wniosek całkowicie odrzucony). W przeliczeniu na jednego bydgoszczanina daje to 101,6 zł dotacji.

Inowrocław wnioskował o: instalacje fotowoltaiczne na obiektach publicznych za 5 mln zł (dotacja przyznana), powstanie ekokolgicznej ekociepłowni za 33,3 mln zł (wniosek odrzucony) i rozbudowę ulic lokalnych za 65 mln zł (wniosek odrzucony). Kwota przyznanej 5 mln dotacji daje 69,8 zł na mieszkańca. 

- Większość samorządów z kujawsko-pomorskiego otrzymała znacznie większe dotacje na mieszkańca – w Kruszwicy to blisko 500 zł na mieszkańca, w Mroczy ponad tysiąc złotych, w Jeziorach Wielkich prawie 2 tys. na mieszkańca, a w Świekatowie ponad 2,7 tys. Toruń na mieszkańca otrzymał ponad 174 zł - przypomina Portal Kujawski.

- Czy rząd dokona ponownej analizy wniosków Bydgoszczy i Inowrocławia złożonych do Programu Inwestycji Strategicznych i zmieni wcześniejsze negatywne decyzje w związku z tym, że wnioski te złożono zgodnie z wymaganiami, a inwestycje, których one dotyczą, mają charakter strategiczny dla mieszkańców tych miast? - pyta w interpelacji poseł Jan Szopiński - Czy rząd planuje ogłoszenie II edycji PIS i nowego naboru wniosków w ramach Programu Inwestycji Strategicznych, a jeżeli tak, to jaka kwota jest zaplanowana łącznie na inwestycje w II turze i jakie jest źródło finansowania tego wydatku? Jakie będą kryteria składanych wniosków? Czy do drugiej edycji PIS samorządy będą mogły składać wnioski odrzucone w pierwszej edycji, czy będą musiały to być nowe wnioski?

[ZT]18251[/ZT]

[ZT]18246[/ZT]

 

(źródło PK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

XyzXyz

2 0

Posłowie lewicy chcą wprowadzić segregację sanitarną ludzi !!! Teraz będziemy musieli się tłumaczyć przed pracodawcą czy jesteśmy zaszczepioni a to dopiero początek do przymusu !!!!! Gdy chodzi o aborcję krzyczą że to ich ciało ale gdy o szpryce, że wszyscy musimy !!!!!! 16:18, 20.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%