Zamknij
REKLAMA

15 procent testów daje wynik pozytywny

16:51, 05.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Od bardzo trudnego momentu, który miał miejsce 20 grudnia mamy obecnie o 173 osoby mniej na poziomie drugim - takie i inne dane na dzisiejszym briefingu prasowym poświęconym aktualnej sytuacji epidemicznej w regionie przedstawił wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. W briefingu wziął udział także Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Jan Gessek.

- W szpitalu tymczasowym w Ciechocinku, który w pewnym momencie musiał zostać ponownie utworzony, jest obecnie 20 osób. Zajęte są natomiast cztery respiratory. W najbardziej krytycznym momencie mieliśmy tam ponad 60 pacjentów i 10 zajętych respiratorów. W izolatorium przebywa obecnie 6 osób. Zarówno ono, jak i wszystkie miejsca, których mamy ponad 1500, będą w decyzjach utrzymane – powiedział wojewoda.

Przedstawiciel rządu poinformował także, iż dyspozytorzy medyczni oraz operatorzy numeru 112 bezpośrednio podlegają wojewodzie kujawsko-pomorskiemu.

Mikołaj Bogdanowicz powiedział, iż sytuacja związana ze zużyciem tlenu w naszym województwie jest stabilna, lecz potrzebne są nowe inwestycje na tej płaszczyźnie. Obecne zużycie tlenu to niecałe 24 tony.

- Mieliśmy już taki tydzień, gdy w porównaniu do poprzedniego tygodnia odnotowaliśmy spadek zakażeń o 30 procent. W chwili obecnej wciąż notujemy spadek, ale nie jest on już tak wysoki i wynosi 7 procent. Są niestety także województwa, w których występuje już tendencja wzrostowa zakażeń i spodziewamy się, że za jakiś czas będzie ona także dotyczyła województwa kujawsko-pomorskiego – powiedział wojewoda.

Przedstawiciel rządu zauważył także, iż 1 grudnia podczas szpitala tymczasowego w Ciechocinku mówiliśmy o 29 proc. pozytywnych wyników testów, a obecnie pozytywne wyniki daje 15 proc. wszystkich wykonywanych testów.

Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Jan Gessek zwrócił uwagę na to,  że w ostatnim czasie odnotowywany jest spadek liczby wykonywanych wymazów oraz wyjazdów zespołów wymazowych, co zapewne spowodowane jest tym, iż w czasie okołoświątecznym ludzie mniej chętnie udawali się do lekarzy.

- Niestety przyspieszamy z liczbą zleconych wymazów i, co za tym idzie, z liczbą wyników dodatnich. Będziemy w najbliższych tygodniach obserwować wzrosty. W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z dynamiką ujemną pozytywnych wyników, teraz jednak będziemy musieli zmierzyć się z dynamiką dodatnią – powiedział Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Jan Gessek.

Dyrektor Gessek zauważył także, iż Narodowy Fundusz Zdrowia w Bydgoszczy 31 grudnia 2021 roku zaktualizował wykaz informacji publicznej. Obecnie w naszym regionie jest 18 laboratoriów covidowych, a więc o trzy więcej. Pozwala to na wykonywanie 12 tysięcy badań dziennie, co jest wynikiem o 2 tysiące wyższym niż dotychczas.

Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ poinformował także, iż dotychczas zaszczepionych zostało ponad 11 tysięcy pacjentów pediatrycznych w wieku 5-11 lat, co daje tylko 9 proc. całej populacji dzieci w tym wieku.  

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

YyyyYyyy

5 0

Szczepionki miały chronić przed zachorowaniem a tym czasem nie chronią przed śmiercią !!! Osoby zaszszczepione również zarażają, 3 dawka i co dalej ? 4, 5 ..... Szczepionka co pół roku ? Miła być ostatnia prosta !? 17:10, 05.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mały Mały

0 0

Tak nie namawiajcie na te szczepienia bo jeszcze trochę i sami zobaczycie na siłę chcecie wszystkim dać szczepionkę s ja ak słyszę tych zaszczepionych to mi się zygac chce co gadajom tak im k. A nakładki do tych lubię że szkoda gadać a potem zdychajom i na cmentarz bo teraz tylko testy pozytywne wychodzom a jak a jak n radzie piąta i 6 7 8 fala i tak bez konca 05:49, 06.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MalyMaly

0 0

Szkoda gadać A ciekawe czy Ty się zaszczepiles kłamiesz tak jak inni jesteś taki sam jak oni 15:58, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%