Zamknij
REKLAMA

Komitet Polityczny PiS zbierze się w piątek po południu

20:08, 19.05.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Będziemy rozmawiać o sprawach wewnętrznych partii, o stojących przed nami wyzwaniach. Ponadto - co nie jest już tajemnicą - o nowej strukturze organizacyjnej - terenowej i regionalnej, tak aby była jeszcze bardziej przygotowana na to co przed nami" - powiedział PAP wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

W piątek po południu zbierze się Komitet Polityczny PiS. Ma się zająć m.in. propozycją podziału struktury ugrupowania na 100 okręgów, a także omówić plany na najbliższe miesiące, w tym objazd polityków partii po kraju.

Będzie to kolejny element zmian w PiS, które zostały zapoczątkowane podczas ubiegłorocznego kongresu, gdzie zmieniono statut partii i dano takie możliwości.

Proponowana zmiana organizacyjna w PiS miałaby polegać na podziale struktur na 100 okręgów, wobec 40 obecnie. Ponadto - jak wynika z nieoficjalnych informacji - dla szefów tych okręgów miałby zostać wprowadzony zakaz łączenia funkcji partyjnych z ministerialnymi.

Podczas piątkowego posiedzenia najważniejsi politycy PiS mają też dyskutować o aktywnościach partii w najbliższych miesiącach, w tym objeździe po kraju.

Sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, w niedawnej rozmowie w Programie Trzecim Polskiego Radia poinformował, że ugrupowanie szykuje się albo do konwencji, albo drugiego posiedzenia kongresu partii. "To będzie początkowało duży objazd kraju i powrót do tego, co przyniosło PiS kolejne zwycięstwa wyborcze, czyli spotkań w powiatach, gminach, spotkania z Polakami" - powiedział.

Według wstępnych planów objazd miałby rozpocząć się w czerwcu. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ godl/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

......

5 1

pajace 10:30, 20.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%