Zamknij
REKLAMA

W kruszwickim MOW dyskutowali o tym jak unikać konfliktu z prawem

18:52, 15.06.2022 | KPP
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci i służba więzienna wspólnie przeprowadzili zajęcia dla nastoletnich dziewcząt z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy. Spotkanie odbyło się inowrocławskim Zakładzie Karnym i miało różne ciekawe formy zainteresowania młodzieży bezpieczeństwem.

Por. Krzysztof Spała i kpt. Anna Jasiak zaprosili do wspólnego poprowadzenia zajęć st. asp. Justynę Piątkowską i asp. szt. Izabellę Drobniecką. Policjantki zajmują się bowiem profilaktyką społeczną. Wraz ze strażnikami przeprowadziły zajęcia adresowane do dziewcząt, które przebywają w Młodzieżowy Ośrodku Wychowawczym w Kruszwicy.

Strażnicy opowiedzieli o tym na czym polega ich rodzaj służby i jaki jest cel pobytu osób, które trafiają wyrokami sądu do zakładu. Podkreślali, że więzienie jest miejscem gdzie pomimo izolacji człowieka obowiązują prawa człowieka. Skazani natomiast mają tu szansę na przemyślenie swojego dotychczasowego życia, ale też stwarza się im możliwości rozwoju. W zakładzie bowiem osadzeni uczą się, niektórzy pracują, rozwijają swoje zainteresowania, w tym sportowe w klubie  „Paragraf”.

Policjantki zaprezentowały dziewczętom film edukacyjny oraz omówiły to, że warto rozwijać swoje pasje poprzez udział w różnych zajęciach. Natomiast skorzystanie z oferowanej pomocy może być „kluczem” do tego, że nie popadną w konflikt z prawem.

W zaproponowanych przez policjantki scenkach tematycznych uczennice wcieliły się w różne role: matki, córki, koleżanki. Same musiały nazwać problem i zaproponować rówieśniczce jakąś formę wsparcia. Warto mówić o empatii, osobach i instytucjach, które wpierają młodych ludzi, by obrały dobry kurs na życie. 

[ZT]20486[/ZT]

[ZT]20473[/ZT]

 

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%