Zamknij
REKLAMA

Na grzyby do lasu? Inowrocławska policja przypomina o zasadach

15.38, 21.09.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Regionami pojawiają się w lasach grzyby i zapewne wiele osób wybierze się je zbierać. Policja apeluje, by do takiej wyprawy się dobrze przygotować i nie zgubić się w lesie.

Zdarza się co roku, że ci, którzy wybierają się do lasu zbierać grzyby, nie potrafią sami wrócić do domu. Tracąc orientację w terenie, nie umieją na przykład wrócić do zaparkowanego na drodze pojazdu. Co wówczas?

Wtedy powiadomione o zagubieniu się w lesie służby podejmują działania, by pomóc. Jeśli planujesz wybrać się do lasu pamiętaj:
•    do takiej wyprawy dobrze się przygotuj i zachowaj rozsądek oraz rozwagę,
•    nigdy nie wybierajmy się do lasu w pojedynkę i trzymaj się osób, z którymi wybrałeś się do lasu, uwaga - ważny kontakt wzrokowy,
•    zabierz ze sobą telefon komórkowy i pamiętaj, by wcześniej sprawdzić czy jest naładowany, weź też wodę i coś do jedzenia,
•    planuj tak, by do lasu wejść za dnia i wyjść gdy jest jeszcze widno,
•    jeśli nie znasz terenu, nie odchodź zbyt daleko od drogi i zaparkowanego pojazdu, miej go na widoku, to ci pomoże do niego wrócić.

Jeśli zabłądziłeś, nie zwlekając, powiadom służby ratunkowe i bądź z nimi w kontakcie, określając swoje położenie. Pamiętaj, by dzwonić na numer alarmowy 112.

[ZT]21471[/ZT]

[ZT]21467[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

LoloLolo

0 0

A są wogole grzyby w lesie był ktos 16:02, 21.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%