Zamknij
REKLAMA

Uczniowie z Kruszwicy brali udział w szkoleniu na poligonie! [VIDEO]-MojaKruszwica.pl

12:59, 13.06.2018 | P.B
REKLAMA
Skomentuj


Na początku czerwca uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy, po raz kolejny już wzięli udział w tygodniowym szkoleniu przysposobienia obronnego, organizowanym przez Akademię Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. 


W szkoleniu uczestniczyło dziesięć najlepszych szkół z całej Polski, prowadzących klasy mundurowe. Tym razem obóz zorganizowany został na terenie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie (woj. dolnośląskie).


W trakcie obozu, kadeci brali udział w zajęciach, wykonywali wyznaczone zadania i zbierali punkty, które były zliczone na końcu zgrupowania. Drużyna z "Kazika" zajęła w tym roku II miejsce.

 


Kadra AWL zadbała, żeby wyjazd był atrakcyjny, a uczniowie mieli możliwość ocenić swą sprawność w trudnych warunkach. Zorganizowano np. wyprawę do lasu, gdzie do późnych godzin nocnych drużyny rywalizowały w grze taktycznej. Była ewakuacja rannych z pola walki, maskowanie, posługiwanie się karabinkiem ASG, szkice terenu, rozpalanie ogniska i pokonywanie przeszkody wodnej. Nocleg był pod rozgwieżdżonym niebem, a rano powrót do bazy. 


Przez cały obóz dbano o kondycję młodych ludzi, stąd codzienna poranna zaprawa i marsze kondycyjne, biegi na orientację. Kadeci zdobywali też wiadomości. Szkolili się z zakresu łączności radiowej i przewodowej, czy programowania radiostacji. 
Opiekunami młodzieży z ZSP były p. Jowita Szeliga i Agnieszka Ziętara.


 

(P.B)
REKLAMA

Komentarze (2)

Hans KlocHans Kloc

0 1

A kiedyś to było bardzo dobre Technikum Hodowli Roślin I Nasiennictwa...a teraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące :(
Jak by nie można było dalej szkolić fachowców tylko KK nawet poniemiecki majątek zająć musiał :/ 16:52, 13.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

0 0

Bardzo dobra szkoła. Moja córka do niej chodzila. Dyrekcja daje rade. Tak trzymać! 20:16, 13.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone