Zamknij
REKLAMA

O alkoholu nie chcieli dyskutować. Prawie zerowa frekwencja na spotkaniu [FOTO]-MojaKruszwica.pl

18:00, 13.06.2018 | P.B
REKLAMA
SkomentujZ początkiem roku Prezydent RP podpisał nową ustawę o zakazie nocnej sprzedaży alkoholu. Nowe ograniczenia mogą zostać wprowadzone na terenie gmin. W Starym Mieście chętnych do dyskusji na ten temat... zabrakło.

Nowa ustawa wprowadza ograniczenia w piciu alkoholu w miejscach publicznych w nocy. Mowa także o sprzedaży alkoholu po godzinie 22:00.

Ustawa dała radnym prawo do określenia m.in. maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu w mieście lub na terenie sołectw. Ponadto ograniczenia mogą też dotyczyć sprzedaży prowadzonej między godziną 22.00 a 6.00. Samorządy takiej sprzedaży mogą zakazać.

Pusta sala CKiS "Ziemowit' w Kruszwicy


W tej sprawie dziś obradować mieli mieszkańcy samorządów nr 1 i nr 2. Nie pomogły plakaty, opublikowany w internecie artykuł czy też ustne przekazywanie sobie informacji. Poza garstką osób na spotkanie konsultacyjne, nikt więcej nie dotarł.

- W takiej sytuacji opinie będą musiały wydać zarządy mieszkańców. Trafią one do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów. Dopiero później tematem zajmie się Rada Miejska. Dzisiaj mieszkańcy mieli możliwość wypowiedzenia się na ten temat, niestety zainteresowanie jest małe -powiedział w rozmowie z naszym serwisem radny Grzegorz Pawlak.

Opinie w imieniu mieszkańców Starego Miasta przygotują Zarządy Mieszkańców. Na obu listach obecności podpisało się po pięć osób. Frekwencja zatem była bliska zeru.

(P.B)
REKLAMA

Komentarze (8)

mieszkankamieszkanka

3 0

Plakaty, przekazy ustne, publikacja w internecie... to chyba puste słowa, bo ja ani kilkoro moich znajomych nie słyszało nic o tym, a starają się być na bieżąco. Chyba jednak nie "chęć do rozmowy" zawiodła, ale przekaz informacji. 19:03, 13.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ciećcieć

3 0

Chcę zauważyć, iż zorientowałem się, że coś się dzieje w Ziemowicie jadąc rano do pracy no i właśnie z tego powodu "gratuluję" organizatorom pomysłu na porę takiego spotkania!!! Państwo Samorządowcy, normalni ludzie muszą o tej porze pracować, żeby zarobić na podatki, z których prezes i jego partia kupują sobie poparcie tych, którzy wolą odwiedzić opiekę społeczną, takie spotkania powinno się organizować w godzinach popołudniowych!!! 19:18, 13.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrystekKrystek

0 2

Źle to świadczy... Nikogo nic nie interesuje. 19:21, 13.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrystekKrystek

0 0

Spokojnie było popołudniu więc ludzie powinni być. 19:26, 13.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jack DanielsJack Daniels

1 0

Trzeba było na plakatach umieścić informację zamiast ,,dyskusja o alkoholu,, degustacja alkoholu
Sala byłaby pełna i ludzie bardziej rozmowni. A propos zakazu to już to przerabialiśmy, kto pamięta magiczną godzinę 13.00 ? Tak jak wtedy tak i dziś kto się będzie chciał napić to się napije. Meliny wrócą do łask. Pozdrawiam miłośników napoji procentowych. Na zdrówko ( jeszcze wolno)


20:54, 13.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A PiS to j...A PiS to j...

0 0

PiSiory nie muszą w nocy kupować(ja nie PiSior i też nie kupuję)ale czy muszą wszystkim świat ustalać?
wiem- komuchy już mają to we krwi że wszystko musi być jak od sznurka i ustalone bo KC tak zdecydował, ale jeszcze wszystkiego wam się nie udało stłamsić a to że praktycznie na to nikt nie przyszedł to tylko potwierdza że mieszkańcy Kruszwicy mają w kaczym kuprze uchwały plenum z Nowogrodzkiej. 21:01, 13.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec ZagoplaMieszkaniec Zagopla

1 1

Z przykrością stwierdzam, że filtrowanie komentarzy na tej stronie pod kątem wygodnych bądź nie osiągnęło poziom bezczelności.
Pozdrawiam Redakcję 08:40, 15.06.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RedakcjaRedakcja

0 0

Jeśli ma Pan jakieś wątpliwości co do komentarzy proszę pisać na nasz adres email. Serdecznie pozdrawiamy. 13:54, 15.06.2018


REKLAMA
REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone