Zamknij
REKLAMA

Młodzi astronomowie udali się do Chorwacji. Tam będą się uczyć i wypoczywać.

10:08, 08.08.2018 | P.B
REKLAMA
Skomentuj

Szesnastu najaktywniejszych uczestników zajęć w kujawsko-pomorskich Astrobazach wyjeżdża dziś (8 sierpnia) do Chorwacji na obóz żeglarski z elementami astronawigacji oraz astronomii. Organizatorem wyjazdu jest Urząd Marszałkowski, młodzież będzie wypoczywać w ośrodku Chrześcijańskiej Szkoły Pod Żaglami na wyspie Iż. Wśród osób biorących udział w wycieczce są kruszwiczanie.

- Nasz wakacyjny wyjazd łączy w sobie edukację, wypoczynek i rekreację. To jeden z wielu projektów realizowanych przez samorząd województwa z myślą o popularyzacji astronomii i nauk ścisłych. Uczestnicy poprzednich obozów przywieźli z Chorwacji nowe umiejętności i wiele wspaniałych wrażeń. W tym roku z pewnością będzie podobnie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Celem wyjazdu jest promocja wśród młodzieży edukacji astronomicznej, dorobku nauk matematyczno-przyrodniczych, promowanie metody projektu w edukacji szkolnej oraz promocja dorobku najwybitniejszych uczonych w regionie województwa kujawsko-pomorskiego.

Wyjazd jest nagrodą za aktywność dla szesnastoosobowej grupy uczestników zajęć prowadzonych w Astrobazach. Przez blisko dwa tygodnie młodzi ludzie będą prowadzić obserwacje astronomiczne, uczyć się wykonywania i obróbki zdjęć nocnego nieba, poznawać tajniki astronawigacji.

Komponent astronomiczny obozu będzie realizowany we współpracy z obserwatorium astronomicznym w Zadarze. Młodzieży towarzyszyć będzie czterech koordynatorów Astrobaz.

(P.B)
REKLAMA

Komentarze (2)

JaJa

1 0

Radni nie jechali..........? 21:07, 08.08.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

123.123.

0 0

Chciałeś być uszczypliwy a wyszłeś na durnia 10:21, 09.08.2018


REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone