Zamknij
REKLAMA

Sołtyski na medal: Barbara Arent-Dorywalska i Monika Górska działały na rzecz dzieci z sołectw

07:52, 10.08.2018 | P.B
REKLAMA
Skomentuj


Dzieci z sołectw Popowo i Orpikowo oraz Ostrowo wzięły udział w zajęciach zorganizowanych w Kruszwicy. W działania zaangażowały się Barbara Arent-Dorywalska oraz Monika Górska. Poniżej relacja z wydarzenia.


Żar leje się z nieba, nikomu nie chce się ruszyć nawet palcem. Basia od rana przygotowuje domowe wypieki, Monika  dźwiga zgrzewki wody żeby dzieci nie cierpiały pragnienia w upalny dzień. Ogrom pracy i zaangażowania tylko, i aż po to żeby najmłodszym Milusińskim sołectw Popowo i Orpikowo oraz Ostrowo przypomnieć, że można spędzić fantastycznie dzień z dala od Internetu. Około godziny dziesiątej rano uczestników sołeckiego pikniku autokar zawiózł do Kruszwicy, gdzie pod Mysią Wieżą czekała już legendarna Rusałka.

Wśród szumu fal i dobrze wszystkim znanych szlagierów z uśmiechem na ustach, podrygując nogami wycieczkowicze dotarli do Ostrówka. Stamtąd ochoczym spacerkiem na Potrzymiech. W zaciszu placówki NPT wszyscy posłuchali ekologiczno-przyrodniczej pogadanki, zagrali w piłkę i puścili ku niebu kolorowe bańki. Posileni kiełbaskami z ogniska i pysznym ciastem, zmęczeni mocą atrakcji, późnym popołudniem wróciliśmy do domu. Kochane Sołtyski zasłużyły na ogromne buziaki. Gratuluję pomysłu, chęci i siły! 

Foto i tekst Daria Kurzawa 


                                                                                                                                                                                                                               

                                                                                                                                    

 

(P.B)
REKLAMA

Komentarze (1)

BetiBeti

0 0

Dziękujemy wam kochani 16:16, 10.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone