Zamknij
REKLAMA

Trwają prace Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jeden z przystanków zostanie odnowiony.

11:31, 13.09.2018 | P.B
REKLAMA
Skomentuj

 

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o  zlikwidowaniu przystanku przy ulicy Niepodległości. Stało się tak uwagi na bezpieczeństwo.

- Przystanek został zlikwidowany ze względów bezpieczeństwa. Znajdował się tuż przed przejściem dla pieszych. Nie ma tam zatoki. Kierowca, który chciałby wyminąć autobus, mógłby wjechać w pieszych - wyjaśniał Tomasz  Okoński z GDDKiA.

Gmina Kruszwica została poproszona o złożenie nowego wniosku dla dwóch przystanków oraz kompletną dokumentację, która pozwoli na przywrócenie przystanku w innym miejscu oraz powstanie dodatkowego w kierunku miasta.

Wniosek uzyskał wstępna akceptację. Należy podkreślić, że Gmina Kruszwica już w 2012 r. przygotowała dokumentacje techniczną wykonania ciągu pieszo-rowerowego od ul. Przybyszewskiego do biurowca Zakładów Tłuszczowych przy ul. Niepodległości. W ramach tego projektu planowano budowę zatoki autobusowej, jednakże GDDKiA nie ujęła tego zadania w swoich planach inwestycyjnych, a Gmina nie mogła samodzielnie realizować zadań w obrębie drogi krajowej - wyjaśniał kilka miesięcy temu  kruszwicki magistrat.

O przywrócenie przystanku przy Niepodległości wnioskował Burmistrz Kruszwicy.  Dołączony został także wniosek o uwzględnienie w dokumentacji technicznej rozbudowy drogi krajowej nr 62 na odcinku przebiegającym przez Kruszwicę wykonania dwóch zatok autobusowych przy ulicy Niepodległości.

Od wczoraj przy wjeździe do Kruszwicy trwają prace modernizacyjne związane. Ich efektem będzie dostosowanie miejsca do komfortowego użytkowania przez podróżujących autobusami.

[ZT]5557[/ZT]

[ZT]5585[/ZT]

[ZT]5518[/ZT]

 

(P.B)
REKLAMA

Komentarze (3)

..

0 0

22 października nastąpi demontaż tego przystanku. 20:25, 14.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KubasińskiKubasiński

1 0

taaa demontaż, ciekawe że jakoś stoi do dziś hahahaha 08:18, 01.11.2018


niknik

0 0

po co tam ten przystanek. Przeciez tam nikt prawie nie wysiada.Szkoda tracic pieniadze na cos bezuzytecznego.Lepiej niech nam przywroca przystanek na Niepodleglosci. Jechalo sie na Zagople na zakupy i handel kwitl a taraz starsi lidzie jak maja isc na stary rynek po to,zeby jechac na Zagople to lepiej juz w domu siedziec. 00:43, 01.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone