Zamknij
REKLAMA

Ponad sto milionów złotych na turystykę, uzdrowiska i kulturę

10:13, 14.09.2018 |
REKLAMA
Skomentuj

 

Urząd Marszałkowski uruchamia specjalne wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego na rozwój tzw. potencjałów endogenicznych województwa: turystyki, uzdrowisk i kultury. To efekt zakończonych sukcesem renegocjacji naszego RPO z Komisją Europejską. Środki mogą trafić między innymi na modernizację tężni - marszałek Piotr Całbecki mówił o tym podczas konferencji w Ciechocinku.

- W ramach renegocjacji naszego Regionalnego Programu Operacyjnego udało się wygospodarować specjalne środki, które będziemy mogli przeznaczyć na wymagającą natychmiastowej interwencji tężnię nr 3 w Ciechocinku. Kolejny etap modernizacji ciechocińskich tężni oraz renowację basenu chcielibyśmy zrealizować w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej po 2020 roku – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Dotacje na rozwój tzw. endogenicznych potencjałów województwa to całkowicie nowa dziedzina wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Chodzi o wykorzystanie i rozwój specyficznych potencjałów wynikających z uwarunkowań i zasobów przyrodniczych, przestrzennych czy kulturowych regionu. W naszym regionie zidentyfikowano trzy takie dziedziny – turystykę, uzdrowiska i kulturę. Wsparcie ma pomóc w tworzeniu trwałych miejsc pracy oraz wzmacniać znaczenie społeczno-gospodarcze średniej wielkości miast – zwłaszcza Włocławka, Grudziądza i Inowrocławia oraz ich obszarów funkcjonalnych.

Uruchomienie specjalnych środków na ten cel to efekt renegocjacji Regionalnego Programu Operacyjnego prowadzonych przez marszałkowską administrację z Komisją Europejską. W wyniku zabiegów marszałka Piotra Całbeckiego Unia Europejska zgodziła się przeznaczyć na ten obszar działań 25 milionów euro, czyli około 107 milionów złotych.

Kryteria naborów, w ramach których będzie można ubiegać się o wsparcie zostały już zatwierdzone przez Komitet Monitorujący RPO. Środki trafią między innymi na budowę i rozbudowę infrastruktury turystycznej oraz obiektów uzdrowiskowych wraz z zakupem wyposażenia. Wśród beneficjentów znajdą się między innymi samorządy terytorialne, firmy, organizacje pozarządowe oraz partnerzy społeczni i gospodarczy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone