Zamknij

"Psia grypa" szaleje. Policjanci idą na L4. Problem nie omija naszych miejscowości

21:54, 05.11.2018 | P.B
REKLAMA
Skomentuj

Co piąty policjant w całym kraju idzie na zwolnienie lekarskie. Z informacji jakie docierają do naszej redakcji problem nie omija Inowrocławia i Kruszwicy. 

O sprawie informuje www.rmf24.pl. Z ustaleń informacyjnego serwisu wynika, że aż 20% policjantów przebywa na zwolnieniu. Informacji tej nie potwierdza na razie Komenda Główna Policji oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

"Psia grypa" bo tak nazwano akcję masowego pójścia funkcjonariuszy na zwolnienia lekarskie staje się poważnym problemem dla wielu województw. Sprawę utrudnia fakt, że większość zwolnień lekarskich obejmie także 11 listopada. Część funkcjonariuszy jest potrzebna do zabezpieczenia Marszu Niepodległości w Warszawie. Tym razem zadanie to może być wyjątkowo utrudnione.

Najtrudniejsza sytuacja jest w województwie łódzkim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim i lubuskim. Zdarza się, że komisariaty na czas zwolnień lekarskich zostają zamknięte. Do takiej sytuacji doszło w jednym z komisariatów na terenie Torunia.

O tym jak protest wygląda w Inowrocławiu mogliśmy dowiedzieć się za pośrednictwem fanpage "Mundurowi dziękują rządowi". Z opublikowanych informacji wynika, że 50 osób z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego oraz Ruchu Drogowego jest już na zwolnieniu lekarskim. W Kruszwicy na 25 osób służbę pełnić może na chwilę obecną zaledwie połowa funkcjonariuszy.

 

 

?

Masowe zwolnienia lekarskie to część policyjnego protestu, który rozpoczął się kilka miesięcy temu.  Funkcjonariusze stosują także inne formy protestu. W październiku uczestniczyli w manifestacji, która odbyła się w stolicy.

Funkcjonariusze oczekują m.in. podwyżki (650 złotych dla każdego funkcjonariusza), emerytury po 15 latach służby, odmrożenia waloryzacji pensji, wynagrodzenia za nadgodziny i służbę w dni wolne od pracy, jednakowe uprawnienia emerytalne dla wszystkich funkcjonariuszy, także tych przyjętych po 1999 roku oraz pełną wypłatę za czas zwolnienia lekarskiego nieprzekraczającego 30 dni. 

(P.B)
REKLAMA

Komentarze (4)

KarolaKarola

10 7

Wiecznie mało mają. 10:13, 06.11.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

KomendantKomendant

4 3

Trzeba było się uczyć a nie narzekać po zawodowce. 21:13, 06.11.2018


LolLol

1 0

Akurat po zawodówce to większość policjantów jest HAHA 15:02, 08.11.2018


daleko od domudaleko od domu

0 3

Najbardziej roszczeniowa grupa zawodowa. Nie popieram. 19:01, 07.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone