Zamknij
REKLAMA

Astrobazy zapraszają w grudniu. Kruszwica także!

09:16, 05.12.2018 | P.B
REKLAMA
Skomentuj

Obserwacje nieba za pomocą profesjonalnego sprzętu mogą być interesującą propozycją na jesień. Kujawsko-Pomorskie astrobazy zapraszają w grudniu. Będzie można obejrzeć gwiazdozbiory jesiennego nieba, księżyc i planety Układy Słonecznego.

- Astrobazy to nowoczesne, ogólnodostępne obserwatoria astronomiczne zlokalizowane na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, które powstały dzięki realizacji projektu finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Marszałkowski program budowy astrobaz zakończył się powstaniem w Kujawsko-Pomorskiem czternastu takich obiektów w Inowrocławiu, Gniewkowie (powiat inowrocławski), Golubiu Dobrzyniu, Gostycynie (powiat tucholski), Rypinie, Brodnicy, Unisławiu (powiat chełmiński), Radziejowie, Jabłonowie Pomorskim, Dobrzyniu nad Wisłą (powiat lipnowski), Kruszwicy (powiat inowrocławski), Świeciu, Żninie oraz Złejwsi Wielkiej (powiat toruński). Każdy z nich posiada wykwalifikowaną kadrę i własny program wydarzeń edukacyjnych - wyjaśnia Beata Krzemińska z Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Nocne obserwacje nieba obejmą m.in. obiekt w Inowrocławiu, Żninie i Kruszwicy. Nadgoplańska placówka prowadzi dodatkowo koła astronomiczno-przyrodnicze i fotograficzno-astronomiczne. W przypadku Kruszwicy termin zajęć po uzgodnieniu z koordynatorami zajęć. 

(P.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone