Zamknij
REKLAMA

Pomaganie jest dziecinnie proste! W niedzielę czeka nas Finał WOŚP

10:45, 08.01.2019 | P.B
REKLAMA
Skomentuj


Już 13 stycznia rusza 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zbiórkę środków zaangażowało się wiele instytucji w naszym województwie. Tradycyjnie w organizację imprez WOŚP włącza się Urząd Marszałkowski, wspierając imprezy w Toruniu i Bydgoszczy oraz przekazując na licytację gadżety. 

Wśród tegorocznych znalazły się prawdziwa gratka dla pasjonatów pszczelarstwa i amatorów miodu oraz zaproszenia do udziału w Marszałkowskim Balu Dobroczynnym, dzięki czemu można podwójnie nieść pomoc potrzebującym. Przez sześć godzin przed Urzędem Marszałkowskim będzie można także honorowo oddawać krew.

W Toruniu imprezy odbędą się na Starówce Na placu przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego stanie krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, w którym będzie można oddać krew w godzinach od 10 do 16.
 
Marszałek Piotr Całbecki jak co roku przekazał sztabom WOŚP w regionie gadżety na licytacje. Przedmioty otrzymały wszystkie sztaby, które zwróciły się z taką prośbą. W tym roku przekazujemy trzy wyjątkowe gadżety. Pierwszym z nich jest atrakcyjny pakiet dla fanów pszczelarstwa i amatorów miodu, który będzie można licytować podczas finału WOŚP w Toruniu na scenie głównej. Pakiet składa się z sześciolitrowego słoju miodu pozyskiwanego z marszałkowskiej pasieki zlokalizowanej na dachu Urzędu Marszałkowskiego, zaproszenia na wspólne miodobranie z marszałkiem oraz dla chętnych możliwość odbycia kursu pszczelarskiego pod okiem doświadczonych pszczelarzy, którzy opowiedzą o tajnikach zawodu oraz wytłumaczą, jak założyć własną pasiekę. Cena wywoławcza pakietu to 400 złotych.

[POGODA]1546940614924[/POGODA]

Na licytację trafiły także  dwa zaproszenia na Marszałkowski Bal Dobroczynny, który odbędzie się 2 lutego w centrum Kulturalno-Kongresowym „Jordanki” w Toruniu. Licytujący będą mogli wspomóc nie tylko akcję WOŚP, ale tez poprzez uczestnictwo w balu, wesprzeć podopiecznych zakładu Opiekuńczo-Leczniczego sióstr serafitek z Torunia oraz prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo Domu Pomocy Społecznej w Świeciu. Zaproszenia będzie można licytować podczas finału WOŚP w Toruniu oraz podczas licytacji internetowej bydgoskiego sztabu. Cena wywoławcza zaproszenia to 400 złotych.
 
Wśród gadżetów, które trafiły na licytację w Bydgoszczy znalazł się także zbór trzech wyjątkowych albumów promujących województwo kujawsko-pomorskie. Album można będzie licytować na stronie internetowej bydgoskiego sztabu.
 
W ubiegłym roku sprzęt zakupiony dzięki środkom zebranym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy trafił do trzech szpitali prowadzonych przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Wartość przekazanego wsparcia to około 10 milionów złotych.
 

Imprezy, koncerty i licytacje w ramach 27. finału WOŚP odbędą się w wielu miejscowościach regionu. W Bydgoszczy główne wydarzenia zaplanowano w Miejskim Centrum Kultury.

(P.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone