Zamknij
REKLAMA

RPO na inwestycje w kulturze

12:06, 08.08.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

Remonty obiektów zabytkowych czy przebudowa instytucji kultury – na między innymi te działania jednostki samorządu terytorialnego z terenu wojewódzkiego ZIT-u mogą otrzymać dofinansowanie w ramach właśnie ogłoszonego konkursu Regionalnego Programu Operacyjnego. Nabór wniosków będzie prowadzony w dwóch rundach. Pierwsza od 6 września.

- Od lat wspieramy inwestycje, dzięki którym zachowywane jest kulturowe dziedzictwo Kujaw i Pomorza. W naszym regionie jest wiele zabytków, które czekają na ponowne odkrycie. Środki z RPO umożliwiają przywrócenie im dawnego blasku – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Oprócz jednostek samorządu terytorialnego o dofinansowanie ubiegać się mogą ich związki i stowarzyszenia oraz samorządowe jednostki organizacyjnego. Otrzymane wsparcie ma być przeznaczone na działania zmierzające do ochrony przestrzeni zabytkowych, a także na realizację działań kulturalnych. Do tego typu projektów zalicza się:

prace restauratorskie, konserwatorskie i roboty budowlane w obiektach zabytkowych wraz z wyposażeniem związanym z prowadzoną działalnością, w otoczeniu zabytku i na obszarach zabytkowych oraz obszarach poprzemysłowych o wartościach historycznych,
rozbudowę, przebudowę instytucji kultury (w tym dostosowanie istniejącego obiektu do nowych funkcji kulturalnych, w tym edukacyjnych) wraz z zakupem wyposażenia związanego z prowadzeniem działalności kulturalnej, w tym edukacyjnej,
konserwację zabytków ruchomych i materiałów archiwalnych stanowiących dziedzictwo dokumentacyjne,
projekty informacyjno-promocyjne walorów środowiskowych i kulturowych regionu pod kątem komercyjnego wykorzystania dziedzictwa kulturowego i naturalnego regionu (np. produkt regionalny).

Wśród projektów, które otrzymały dofinansowanie w poprzednich konkursach tego typu są remonty zabytkowych kamienic, zespołów pałacowych, przebudowy lokalnych centrów kultury, rewitalizacja zabytkowych parków, budowa świetlic wiejskich.

Najważniejsze fakty:

nabór wniosków trwa w dwóch rundach – pomiędzy 6 a 23 września oraz pomiędzy 24 września a 30 czerwca przyszłego roku,
Kwota środków przeznaczona na dofinansowanie wynosi 1 648 574,00, w rudzie pierwszej 792 400,00 zł, w rundzie drugiej 856 174,00 zł.
Więcej informacji na stronie mojregion.eu.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone