Zamknij

Wola Wapowska: Prace budowlano-remontowe przy świetlicy wiejskiej

21:50, 09.08.2019 | R.D.
REKLAMA
Skomentuj

Jak informuje kruszwicki magistrat, ruszają prace przy świetlicy w Woli Wapowskiej. Wykonawcą zadania będzie  Zakład Ogólnobudowlany Wielobranżowy Stanisław Żak z Kruszwicy.

Jak podaje kruszwicki magistrat "w ramach prac zaplanowano przebudowę pomieszczeń, w wyniku czego powstaną: kuchnia, kotłownia oraz WC. Wymieniona zostanie również stolarka okienna i drzwiowa oraz źródło ciepła. Zamontowana będzie instalacja sanitarna, kanalizacyjna, elektryczna i wentylacyjna. Ściany budynku zostaną ocieplone, a uszkodzone elementy  pokrycia dachowego wymienione".

- Świetlica wiejska w Woli Wapowskiej po przebudowie stanowić będzie bazę do organizacji wszelkiego rodzaju inicjatyw społecznych, warsztatów, zajęć wyrównawczych, które przyczynią się do wzmocnienia integracji społecznej i dążenia do budowania tożsamości regionalnej- mówi wiceburmistrz Bartosz Krajniak.

- Warto również przypomnieć, że inwestycja ta jest realizowana przy udziale środków unijnych. Gmina Kruszwica uzyskała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach Osi priorytetowej 7. Rozwój lokalny kierowany przez społeczność Działania 7.1. Rozwój lokalny kierowany przez społeczność Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014–2020. Środki pozyskano za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Czarnoziem na Soli - czytamy w gminnym komunikacie.

REKLAMA
(R.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MieszkaniecMieszkaniec

0 0

Oooo jak milo ze swietlice wiejska remontuje Gmina z funduszy unijnych....kompletna przebudowa szkoda ze inne swietlice wiejskie jak musza byc remontowane to z wlasnych srodkow-czyli z funduszu soleckiego. Czyzby tam mieszkala inna spolecznosc? 07:47, 13.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone