Zamknij

Marszałek Piotr Całbecki na posiedzeniu Komisji Zasobów Naturalnych Komitetu Regionów

15:14, 16.09.2019 | UM, FOT ŁUKASZ PIECYK
REKLAMA
Skomentuj

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczy dziś (16 września) w Brukseli w posiedzeniu Komisji Zasobów Naturalnych Komitetu Regionów (NAT). Jego wystąpienie, w debacie poświęconej nowym wyzwaniom, tendencjom i rozwiązaniom w dziedzinie turystyki, dotyczy rozwoju tego segmentu gospodarki.

Turystyka jest jedną z najszybciej rozwijających się w ostatnim czasie branż biznesowych na świecie. Jest źródłem zamożności wielu państw, regionów, firm i rodzin. Jednocześnie w najczęściej odwiedzanych rejonach Europy masowa turystyka postrzegana jest także jako źródło problemów dla lokalnych środowisk. Podejmują one działania w celu ochrony krajobrazów, zasobów, zabytków i mieszkańców atrakcyjnych miejsc przez skutkami overtourismu. 

Właśnie temu poświęcona jest dzisiejsza debata, w której uczestniczą m.in. przedstawiciele obszarów najczęściej wybieranych na pobyty i objazdy wakacyjne – portugalskich Azorów, Katalonii i Andaluzji w Hiszpanii, Żupani Dubrownicko-Neretwiańskiej w Chorwacji i Kraju Loary we Francji.

- Zauważamy pewną kumulację ruchu turystycznego w Toruniu i Bydgoszczy. Pracujemy, wspólnie z członkami Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej, nad dywersyfikacją ruchu turystycznego i propozycjami, które skłoniłyby turystów do przebywania u nas dłużej. Nasza propozycja to kujawsko-pomorskie konstelacje dobrych miejsc i zaproszenie do budowania indywidualnych tras tematycznych wiążących różne wątki, miejsca i rodzaje aktywności – mówi marszałek Całbecki.

(UM, FOT ŁUKASZ PIECYK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone