Zamknij

Solidarni z chorymi na Alzheimera

11:55, 19.09.2019 | UM
REKLAMA
Skomentuj

Wrzesień to miesiąc szczególny dla środowisk związanych z chorobą Alzheimera, osób chorujących oraz członków ich rodzin -  21 września obchodzony jest Światowy Dzień Choroby Alzheimera, natomiast sam miesiąc ustanowiony jest jako Światowy Miesiąc Choroby Alzheimera.

W związku z VIII edycją Światowego Dnia Choroby Alzheimera pn. „Porozmawiajmy o demencji” w naszym województwie odbywają się Dni Alzheimerowskie, które potrwają od 18 do 23 września.  Wśród zaplanowanych wydarzeń są m.in. spotkania informacyjne, wykłady, warsztaty, indywidualne poradnictwo i imprezy towarzyszące.

Organizatorami przedsięwzięć są Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Chełmnie, Ośrodek Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim, Polski Czerwony Krzyż w Toruniu, Bydgoskie Stowarzyszenie Opieki Nad Chorymi z Otępieniem Typu Alzheimerowskiego, Środowiskowy Dom Samopomocy w Solcu Kujawskim, przychodnie POZ w Bydgoszczy. 

Poza okolicznościowymi spotkaniami w ramach obchodów Dni Alzheimerowskich Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu w ramach projektu „Pogoda jesień życia na kujawach i pomorzu – projekt rozwoju pomocy środowiskowej dla seniorów” organizuje łącznie 23 spotkania świadomościowe, po jednym w każdym powiecie, dotyczące popularyzacji dobrych rozwiązań w obszarze profilaktyki zdrowotnej i opieki nad niesamodzielnymi osobami starszymi. Uczestnicy spotkań mogą dowiedzieć się m.in. o różnych formach aktywizacji seniorów, profilaktyce zdrowotnej, wpływie odżywiania i aktywności fizycznej na jakość życia, czy też o opiece nad osobą niesamodzielną.

Odbyło się już 11 spotkań, pozostałych 12 (we wrześniu, październiku oraz listopadzie) odbędzie się na terenie powiatu: lipnowskiego, mogileńskiego, nakielskiego, radziejowskiego, rypińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, toruńskiego, tucholskiego, wąbrzeskiego, włocławskiego oraz żnińskiego.

Więcej informacji o miejscach organizacji spotkań oraz trwającej rekrutacji pod adresem: www.rops.torun.pl 

(UM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone