Zamknij

"Bezpieczny Maluch" zagościł w Szkole Podstawowej nr 1 w Kruszwicy

10:44, 04.10.2019 | NAD
REKLAMA

19 września 2019 roku w ramach profilaktycznego przedsięwzięcia „Wiem! – potrafię zadbać o własne bezpieczeństwo, wiedza, która ratuje życie” w grupach ,,zerowych” oraz klasach pierwszych przeprowadzona została akcja „Bezpieczny Maluch”, której koordynatorem jest pedagog szkolny Aleksandra Szymaniak.

Działania związane z akcją zostały przeprowadzone przy współpracy z Komisariatem Policji w Kruszwicy i Marketem Mrówka z Kruszwicy. W ramach akcji odbyły się godziny wychowawcze, pogadanki, zajęcia w klasach dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz zajęcia praktyczne w terenie.

Market Mrówka zorganizował również konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do i ze szkoły”. Spotkanie podsumowujące akcję odbyło się z udziałem klas pierwszych i grup zerowych, dyrekcji szkoły, przedstawicieli Komisariatu Policji i Marketu Mrówka, Obejmowało ono zajęcia
profilaktyczne dla dzieci, które przeprowadzone zostały przez przedstawiciela policji i pedagoga szkolnego, którego kluczowym zagadnieniem było bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły, a także kontakty dzieci z osobą nieznajomą i zasady zachowania się w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia.

Odbył się także quiz wiedzy „Milionerzy bezpieczeństwa”.

Spotkanie zakończono podsumowaniem konkursu plastycznego: ogłoszeniem wyników, nagrodzeniem wyróżnionych uczniów, wręczeniem upominków do wystroju klas grup „0” oraz klas I oraz upominków dla szkoły. Wszyscy uczniowie z grup „0” i kas I otrzymali pamiątkowe upominki ufundowane przez Market Mrówka. Dzięki zorganizowanej akcji uczniowie świetnie się bawiąc sprawdzali i rozwijali swoją wiedzę w zakresie
bezpieczeństwa.

Dodatkowo prace uczniów, którzy zostali nagrodzeni w konkursie plastycznym „Bezpieczna droga do i ze szkoły” wszyscy chętni mogą oglądać odwiedzając Market Mrówka w Kruszwicy, gdzie została zorganizowana wystawa prac dziecięcych.

(NAD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA