Zamknij
REKLAMA

PKN Orlen: jest zgoda władz spółki na inwestycję o wartości ok. 1 mld zł

19:41, 29.11.2019 | Michał Boroń mick/ mmu/
Skomentuj
PAP
REKLAMA

Jak podano w komunikacie giełdowym, wyrażono zgodę na realizację fazy EPC zadania inwestycyjnego o nazwie "Instalacja Visbreakingu w Zakładzie Produkcyjnym w Płocku". Orlen wyjaśnił, że chodzi o realizację inwestycji "pod klucz". Rada nadzorcza spółki wydała zgodę na inwestycję w czwartek, z kolei zarząd - 22 października br.

"Jesteśmy globalną marką, która optymalizuje produkcję we wszystkich swoich rafineriach, także poza granicami kraju, wzmacniając tym samym pozycję na międzynarodowym rynku. Teraz wchodzimy w kolejny, bardzo ważny etap realizacji jednej z kluczowych dla nas inwestycji, jaką jest budowa instalacji Visbreakingu w Płocku. Umożliwi ona jeszcze efektywniejszy przerób ropy, a w konsekwencji wpłynie na wzrost zysków i zwiększy ich stabilność" - wskazał cytowany w komunikacie prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Orlen podkreślił, że celem inwestycji jest podniesienie konwersji rafinerii, a tym samym wzrost generowanej marży.

Spółka zapewniła, że proces Visbreakingu jest technologią sprawdzoną i stosowaną już w Grupie Kapitałowej ORLEN w rafineriach w Czechach oraz na Litwie. Instalacje Visbreakingu cechują najniższe nakłady inwestycyjne (CAPEX) spośród wszystkich dostępnych technologii zagospodarowania pozostałości próżniowej. (PAP)

(Michał Boroń mick/ mmu/)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

0 0

Myślałem, że w Kruszwicy 08:18, 01.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MlkjaMlkja

0 0

Ja też ha ha 12:38, 01.12.2019


Podatki tak,ulgi niePodatki tak,ulgi nie

2 0

Z Kruszwicy Orlen to kasę doi przez swój CPN. Inwestować w Kruszwicy? Tutaj burmistrz i rada umie tylko podnosić podatki.Przedsiębiorca traktowany jest jak złodziej,który powinien płacić coraz wyższe podatki i siedzieć cicho jako przestępca okradający państwo,gminę i pracowników,zwłaszcza budżetowych! Jakiego inwestora przyciągnęła gmina? ŻADNEGO ! ? 14:23, 01.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz