Zamknij

JSW wydobywa węgiel zgodnie z planem, nie ogranicza wydobycia

16:40, 19.02.2020 | pel/ asa/
REKLAMA
Skomentuj
PAP

"Kopalnie JSW wydobywają węgiel zgodnie z planem techniczno?ekonomicznym. Nie ograniczamy wydobycia" - powiedział PAP Biznes Sławomir Starzyński, rzecznik prasowy JSW.

Prezes lubelskiej Bogdanki Artur Wasil poinformował PAP Biznes, że spółka zmniejsza o ok. 25 proc. (do około 24 tys. ton) dobową produkcję węgla, dostosowując się do aktualnej sytuacji na rynku węgla. Ograniczenia będą do końca lutego, z możliwością ich ewentualnego wydłużenia.

Prezes Bogdanki wskazywał, że utrzymujące się tej zimy stale wysokie temperatury zmniejszyły zużycie energii elektrycznej, a wysoka wietrzność dodatkowo zwiększyła generację z odnawialnych źródeł energii. Efektem, widocznym w skali całego kraju, jest znaczne zmniejszenie produkcji energii z węgla i wzrost zapasów surowca.

Jak powiedział prezes Wasil, klienci Bogdanki nie mają możliwości odbioru takiej ilości węgla, jaką zwykle spółka produkuje. Dodał, że podjęte decyzje są uzgodnione z głównymi odbiorcami, tj. z elektrowniami Grupy Enea, a wdrożone ograniczenia nie wpływają na zakładany w strategii średnioroczny poziom produkcji.

Informacja o czasowym ograniczeniu produkcji w Bogdance spowodowała duży spadek notowań spółki na środowej sesji. Ok. godz. 12.30 kurs Bogdanki zniżkuje o ok. 15 proc. Kurs JSW też traci, o 2,7 proc. (PAP Biznes)  

 

(pel/ asa/)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone