Zamknij

Plantator Cukrowni Kruszwica Mariusz Gilewski z tytułem "Wzorcowego Plantatora"

12:55, 07.08.2020 | MP
Skomentuj
REKLAMA

W czerwcu 2020 roku wręczono nagrody w piątej edycji konkursu „Wzorowy Plantator”. Służba Surowcowa Krajowej Spółki Cukrowej co roku w każdej cukrowni KSC wybiera Plantatora, który otrzymuje wyróżnienie za osiągane wyniki w uprawie buraków cukrowych,  innowacyjność i propagowanie nowych technologii oraz wzorową współpracę z Krajową Spółką Cukrową. 

W tym roku z powodu pandemii uroczystość nie mogła odbyć się tradycyjnie podczas Dnia Pola Krajowej Spółki Cukrowej. W tej sytuacji Członek Zarządu KSC. Janusz Stachowiak oraz kierownictwo poszczególnych oddziałów i związków plantatorów wręczyli nagrody w cukrowniach KSC.

- Wszystkim Wzorowym Plantatorom gratuluję wyjątkowych osiągnięć w uprawie buraka cukrowego. Pomimo licznych wyzwań w tej działalności pokazaliście Państwo swoją zaradność, doświadczenie oraz skuteczność w codziennej, wymagającej i ciężkiej pracy.  Krajowa Spółka Cukrowa zawsze stara się być blisko plantatorów i szukać rozwiązań problemów z którymi się zmagają. Dotychczasowa współpraca z Plantatorami buraka cukrowego przebiegała doskonale i liczymy, że to wyróżnienie - „Wzorowy Plantator” będzie  honorowym podsumowaniem Państwa pracy przy uprawie buraka cukrowego, ale także będzie nadal rozwijać drzemiący we wszystkich Plantatorach ogromny potencjał. Serdecznie dziękuję za sumienne wywiązywanie się z umowy kontraktacyjnej oraz życzę, aby ten sezon zakończył się dla Państwa z jeszcze lepszym wynikiem. – podsumował Janusz Stachowiak Członek Zarządu KSC.

Coroczny „Wzorowy Plantator” to konkurs zainicjowany przez pana Janusza Stachowiaka, Członka Zarządu Krajowej Spółki Cukrowej, nadzorującego obszar surowcowy.

CUKROWNIA KRUSZWICA
Pan Mariusz Gilewski ma 38 lat, mieszka w Kijewie w powiecie inowrocławskim i jest Plantatorem Cukrowni Kruszwica. Pan Mariusz prowadzi 19-hektarowe gospodarstwo położone w miejscowości Kijewo. Pan Mariusz uprawia buraki cukrowe na areale o powierzchni 6 ha. Oprócz buraków cukrowych Plantator uprawia pszenicę, kukurydzę i cebulę. Ponadto zajmuje się hodowlą trzody chlewnej. Do zainteresowań pana Mariusza należy turystyka i wędkarstwo, jednak jego największą pasją jest gotowanie.


CUKROWNIA NAKŁO
Pan Krzysztof Nowak prowadzący Gospodarstwo Rolne SAMPOL Sp. z o.o. położone w miejscowości Samostrzel w powiecie nakielskim o powierzchni 600 ha gruntów ornych, specjalizuje się w hodowli bydła mlecznego oraz mięsnego rasy limousine. Pogłowie liczy około 700 sztuk bydła, w tym 120 to krowy dojne o średniej wydajności ponad 10 000 kg mleka. W gospodarstwie uprawia się głównie buraki cukrowe, kukurydzę na kiszonkę, pszenicę oraz trwałe użytki zielone. W 2020 roku pan Krzysztof zakontraktował w Cukrowni Nakło blisko 14 500 ton buraków cukrowych. Gospodarstwo dodatkowo prowadzi działalność usługową w zakresie kompleksowego zbioru zielonek oraz buraków cukrowych. Pan Krzysztof Nowak jest Dyrektorem gospodarstwa i absolwentem Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii. Ukończył kierunek rolniczy o specjalności agronomia i agrobiznes. W 2018 roku Krzysztof Nowak został odznaczony medalem „Zasłużony dla rolnictwa”. Wraz z małżonką Sabiną są laureatami 16. edycji konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw” w kategorii gospodarstwa wielkotowarowe.

(MP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz