Zamknij

Obwodnica Kruszwicy: Dziś otwarcie kopert. Wpłynęło 8 ofert na realizację zadania

12:47, 07.01.2021 | P.B

8 ofert wpłynęło na zadanie inwestycyjne związane z budową obwodnicy Kruszwicy. Zamawiający na zadanie przeznaczył 2.391.200 złotych. Najtańsza oferta wyniosła 1.503.644 złotych, a najdroższa 2.739.333 złotych.

[ZT]14200[/ZT]

Zgodnie z zapowiedziami wojewody Mikołaja Bogdanowicza, odbył się kolejny przetarg dotyczący inwestycji budowy obwodnicy Kruszwicy. Zadanie zostanie zrealizowane w ramach budowy 100 obwodnic.

Tym razem GDDKiA zamówiła dokumentację dla obwodnicy Kruszwicy. Przetarg odbył się na wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla obwodnicy Kruszwicy.

Celem inwestycji jest "wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w mieście na drodze krajowej nr 62. Droga ta jest istotna dla układu komunikacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego, rozprowadzając ruch na osi wschód-zachód pomiędzy autostradą A1 i Włocławkiem a korytarzami dróg krajowych dk 15 i dk 25".

[ZT]13871[/ZT]

Do przetargu zostało złożonych 8 ofert.

Zadaniem obwodnicy będzie "poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w samej Kruszwicy. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwa przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego. Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju". Inwestycja ma być częścią drogi krajowej nr 62.
 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop