Zamknij

Budowa mostu w Kobylnikach postępuje. Czas Nieruchomości przedstawia zdjęcia

19:07, 22.04.2021 | MP
Skomentuj
REKLAMA

Czas Nieruchomości zaprezentował zdjęcia z drona przedstawiające postępy w pracach nad budową nowego mostu w Kobylnikach. Tak wygląda stan prac na dzień 22 kwietnia. 

40 metrowy most oraz przeszło  800 metrów dróg dojazdowych będą stanowiły alternatywę dla mostu na drodze krajowej nr 62.

- Cieszę się, że ta ważna dla Kruszwicy i całego regionu inwestycja doczeka się realizacji. Stanie się tak już w 2021 roku. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, rząd premiera Mateusza Morawieckiego wsparł to zadanie kwotą przeszło 13 milionów złotych. Stanowi to 80 procent kosztów tak ważnego dla naszego województwa zadania. Bardzo ważne jest również to, że budowany most będzie miał standard klasy „G”, co sprawia, że będzie mógł stanowić element przyszłej obwodnicy Kruszwicy. Zbudowany most oraz 800 metrów drogi dojazdowej do tego mostu będą w przyszłości elementem obwodnicy Kruszwicy. Cieszę się, że mogę być wojewodą w Rządzie, który zapewnia finansowanie takich inwestycji – mówił w lutym wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Całkowity koszt realizacji zadania wyniesie 10 365 777,77 zł, a 80% tej kwoty  pochodzić będzie z budżetu państwa. Gmina Kruszwica jako jedyna w województwie  kujawsko-pomorskim składała i otrzymała dofinansowanie w ramach programu „Mosty dla regionów”.

Odpowiedzialna za inwestycję jest firma WANT Sp.z.o. z Tczewa. 

[ZT]15269[/ZT]


 

(MP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

romeczekromeczek

7 2

No w końcu jakaś dobra informacja ! Niech budują, bo doczekać się nie możemy 07:42, 23.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%