Zamknij

Internauci z Kruszwicy odpowiadają na pytanie zadane premierowi: Chleb u nas średnio po 4-4,5 złotych. A Wy ile płacicie i gdzie?

13:43, 13.09.2021 | PB
Skomentuj
REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki podczas XXX Forum Ekonomicznego w Karpaczu został zapytany o cenę bochenka chleba. Odpowiedź udzielił długą bo na 1,5 minuty ale ceny nie podał. 

Wypowiedź obiegła media społecznościowe. W sieci nie brakuje zabawnych przeróbek z cytatami premiera.

Zapytany w Karpaczu Mateusz Morawiecki mówił m.in. o sytuacji rolników, cenie rzepaku, kukurydzy, afrykańskim pomorze świń. Nie zabrakło także informacji o staraniach rządu w sprawie emerytów. Premier zapewniał, że na zakupy chodzi, sam też często ceny produktów porównuje.

- Staram się od czasu do czasu robić sam zakupy właśnie po to, żeby w sklepie spożywczym zobaczyć, jakie są ceny. Porównuję je też do cen w skupie - mówił Mateusz Morawiecki.

W mediach społecznościowych pojawiły się tzw. "paragony grozy". Internauci publikują ceny chleba z różnych stron Polski. Niektórzy uważają, że ceny chleba nie są wysokie, a za jakość trzeba płacić. Odezwali się też mieszkańcy Kujaw i Kruszwicy.

- Kruszwica, małe miasteczko. Piekarnia Piekuś, chleb średnio po  4-4,5 zł. Zwykły kujawski 3,35 zł" - podał Mariusz.

- Dobry chleb niestety sporo kosztuje. To już nie te czasy, gdzie zwykły bochenek był tani, ale dobrej jakości. Ja za malutki bochenek lepszego pieczywa płacę od 5.20 do 6.50 - napisała użytkowniczka Karolina. 


- Bez problemu w mniejszych miejscowościach można 3zl kupić smaczny chleb - napisał stanw.
 

A Wy ile płacicie i gdzie?

[ZT]17488[/ZT]

[ZT]17484[/ZT]

[ZT]17481[/ZT]

 

(PB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Długi nosDługi nos

5 3

I dobrze że nie odpowiedział- choć raz nie skłamał. 18:27, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MugolMugol

6 6

Pisiory skubańce dali po 500 zeta na bachorzę w dodatku dają nierobom i patusom, no to z czegoś trzeba załatać braki w budżecie, no to ceny rosną. Proste, czego nie kumacie ? 21:39, 13.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WaldiWaldi

1 1

Mugol, aleś ty Mongoł. 07:50, 15.09.2021


TyTy

9 2

Odbieram 500+ . Małżonka pracuje ja też i nie uważam się za Patola czy nieroba. Dają to biorę proste. Jeden z drugim ryja drze i narzeka a sami odbierają 500+ . Powinni pokazać listę pobierających to może co niektórzy zamki by te swoje niewyparzone gęby. 22:16, 13.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KsaweryKsawery

5 4

Umiesz ty czytać i coś z tego zrozumieć ? Czy gdzieś w tym tekście jest napisane że ludzie którzy pracują to patole i nieroby ? 500 plus dostają wszyscy co maja dzieci, ale również ci którym nie w głowie praca bo po co. Narobić dzieciorów i kasa leci za free. Ale ktoś musi za to zapłacić, zatem płacą ludzie pracujący legalnie odprowadzając składki. Patusy i nieroby nic nie dają ale za to biorą i to dużo więcej niż uczciwi ludzie pracy. Tylko zmiana partii rządzącej zmieni tą patologie, problem z tym ze nierobów i pasożytów socjalnych jest sporo i stanowią znaczną część elektoratu pisiorów. Kaczysław dobrze o tym wie i dalej karmią tych nygusów i cwaniaków kasiorka ukradzioną uczciwym obywatelom, a żeby nie było to trochę dadzą i tobie tych ukradzionych pieniędzy. I tak sie biznes kręci doprowadzając gospodarkę do ruiny i demoralizując społeczeństwo. 06:57, 14.09.2021


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


MaxOffMaxOff

7 0

A co to za chleb jak palce widać… Chleb to pamietam jak była piekarnia w Kruszwicy teraz to kupa syfu 09:02, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Cena chleba w NorwegCena chleba w Norweg

1 4

A wy ciamole kruszwickie wieta ,że chleb w tak drogiej Norwegii kosztuje na nasze 3,5 zł? Ale kg kurczaka juz kosztuje 54 zł,a litr mleka 1% 8zł,a kg pyrów 7-8 zł,kg mąki 5zł,jako 2zł? 16:56, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%