Zamknij

Ogłoszono przetarg na wieloletnią obsługę regionalnych połączeń kolejowych

14:28, 05.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Samorząd województwa ogłosił przetarg na wieloletnią (do 2030 roku) obsługę regionalnych pasażerskich połączeń kolejowych. Zamówienie podzieliliśmy na cztery pakiety, co pozwoli m.in. na elastyczne budowanie siatki połączeń w możliwie dużej liczbie relacji, a doświadczenie pozwala też myśleć o korzystniejszych cenowo ofertach. 

 - Celem przyjętego podziału jest maksymalne zabezpieczenie interesów podróżnych – jako samorząd województwa chcemy zagwarantować siatkę połączeń odpowiadającą potrzebom społecznym. Uwzględniliśmy tu m.in. ustalenia z przeprowadzonego w marcu badania ankietowego preferencji podróżnych w komunikacji kolejowej, w którym uczestniczyło 4,5 tysiąca osób – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 Pakiety pierwszy i drugi dotyczą linii zelektryfikowanych oraz zaplanowanego do elektryfikacji po roku 2025 odcinka linii 208 w północnej części regionu. Pierwszy pakiet obejmuje połączenia Kutno-Włocławek-Toruń-Bydgoszcz, Bydgoszcz-Inowrocław, Gniezno-Inowrocław-Toruń, Bydgoszcz - Toruń - Jabłonowo Pomorskie (plus Brodnica, jeśli Polskie Linie Kolejowe zelektryfikują linię po 2025 roku). Drugi to linie Bydgoszcz-Wyrzysk-Osiek, Bydgoszcz-Toruń, Toruń - Jabłonowo Pomorskie, Bydgoszcz-Smętowo, Piła-Bydgoszcz, Inowrocław-Bydgoszcz, Toruń-Inowrocław-Gniezno.

 Nowością jest planowane uruchomienie bezpośrednich pociągów Bydgoszcz-Brodnica przez Toruń. 

 Pakiety trzeci (Bydgoszcz-Tuchola-Chojnice, Bydgoszcz-Laskowice-Grudziądz, Wierzchucin-Szlachta) i czwarty (Toruń - Jabłonowo Pomorskie - Brodnica, Brodnica-Grudziądz, Toruń-Grudziądz, Toruń-Sierpc) to zaproszenie do obsługi linii niezelektryfikowanych.

 W trzecim pakiecie znalazło się m.in. przywrócone w marcu połączenie Wierzchucin-Szlachta (https://kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/38348-pociagi-szlachta-wierzchucin-znowu-beda-jezdzic); w czwartym połączenie Toruń– Sierpc (https://kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/38166-pociagi-do-sierpca-juz-od-poniedzialku), gdzie regularne kursy pociągów przywróciliśmy w styczniu. 

 Nowe umowy z przewoźnikami zostaną zawarte na 8 lat (11 grudnia 2022 - 14 grudnia 2030), co powinno zapewnić stabilny rozkład jazdy. Mamy też nadzieję na konsekwentne w tej sytuacji podnoszenie standardów obsługi, dzięki inwestycjom taborowym i podnoszeniu kwalifikacji pracowników firm przewozowych.

[ZT]20000[/ZT]

[ZT]19997[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

ZenobiuszZenobiusz

0 0

Kiedy wojsko rozpocznie zapowiadaną odbudowę linii Inowrocław-Kruszwica-Mogilno? 23:00, 05.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

biuszZenobiuszZeno

3 0

Wierzysz w te PiSowskie fanaberie?- to takie same mrzonki jak te sprzed kilku lat gdy Konus ogłosił że będą zamki odbudowywać(chciał być drugim Kazimierzem Wielkim) w tym ten w Kruszwicy... słyszałeś coś więcej, odbudowali jakiś?- tak będzie z liniami kolejowymi bo to u nich norma czyli PiSanie palcem po wodzie- także tej z Gopła 08:36, 06.05.2022


0%