Zamknij

Nie ma już Krajowej Spółki Cukrowej. Powstała Krajowa Grupa Spożywcza S.A.

20:03, 01.06.2022 | as
Skomentuj
REKLAMA

 12 maja 2022 r. Sąd Rejonowy w Toruniu, VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego dokonał wpisu do Rejestru Przedsiębiorców wzmianki o zmianie firmy Spółki z „Krajowa Spółka Cukrowa Spółka Akcyjna” na „Krajowa Grupa Spożywcza Spółka Akcyjna oraz wzmianki o zmianie firmy oddziałów spółki poprzez nadanie im nazwy Krajowa Grupa Spożywcza Spółka Akcyjna.

- Dziś każdy kto twierdzi, że powołanie Krajowej Grupy Spożywczej jest niepotrzebne musi nie rozumieć czym jest bezpieczeństwo żywnościowe, suwerenność żywnościowa albo nie chce, by polska wieś i polski rolnik uwolnił się od spekulacyjnego charakteru działań niektórych zagranicznych podmiotów – mówi wiceminister Andrzej Śliwka w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

W Ministerstwie Aktywów Państwowych nastąpiło zawarcie umowy objęcia przez Skarb Państwa akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Krajowej Spółki Cukrowej. Tym samym budowa Krajowej Grupy Spożywczej stała się faktem.

- Elementem, który przyświecał nam przy powołaniu Krajowej Grupy Spożywczej jest kwestia związana z pośrednią możliwością stabilizowania cen. Wynika to przede wszystkim z tego, ze Krajowa Grupa Spożywcza będzie podmiotem. Skarb Państwa będzie miał dominujący charakter. Będzie partnersko podchodzić do relacji z polskim rolnikiem – mówi wiceminister Andrzej Śliwka.

Realizacja projektu budowy Krajowej Grupy Spożywczej stworzy możliwość uzyskania skali działania pozwalającej na bardziej aktywny udział w światowym obrocie handlowym, a także pozwoli na rozszerzenie kanałów dystrybucji i bazy odbiorców na rynku krajowym.

- Krajowa Grupa Spożywcza jest podmiotem, który zwiększy w stosunku do Krajowej Spółki Cukrowej przychody o blisko 30 proc. i będzie sukcesywnie rozwijał każdy z segmentów, który ma – dodaje.

Szacowane przychody Krajowej Grupy Spożywczej będą oscylowały na poziomie 3,5 mld zł rocznie, co będzie stanowiło wzrost o 35 proc. w stosunku do obecnych przychodów KSC. Nastąpi dywersyfikacja działalności spółek Skarbu Państwa m.in.: rozpoczęcie działalności w nowych segmentach jak nasiennictwo, hodowla roślin, wzrost przychodu w sektorze zboża i mąki o ponad 300 mln zł, a w sektorze skrobi o blisko 50 mln zł.

Konsolidacja ma przyczynić się do stabilizacji i umocnienia pozycji polskich podmiotów na rynku rolno - spożywczym w Polsce, zmniejszenia efektu fal koniunkturalnych poprzez tworzenie platformy do współpracy pomiędzy podmiotami z sektora rolno-spożywczego w celu efektywniejszej produkcji, promocji i sprzedaży towarów.

[ZT]20310[/ZT]

[ZT]20308[/ZT]

[ZT]20302[/ZT]

 

(as)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

ObywatelObywatel

5 6

Wyczuwam nowe możliwości do złodziejstwa. Pomysły tego rządu to jeden wielki cyniczny festiwal zachłannych chamów. Może mamy to na co zasługujemy, ekektrownia widmo w Ostrołęce, benefisy Zenka, pseudo prezydenta, wodza naczelnego w dwóch różnych butach i najwyższa inflację od 20 lat. 21:04, 01.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Xnen Xnen

3 3

Brawo dla ciebie... szkoda, że tak mało osób to dostrzega. Może zrozumieją kiedy staną to walki w kolejkach po żywność. Choć już tak są zepsuci i przesiąknięci propagandą, że im już nic nie pomoże. 14:47, 02.06.2022


Znawca koncernówZnawca koncernów

6 5

Zeby sie czasem nie wygieli na tym koncernie. Juz to widze jak urzędasy opanuja spożywkę,owoce i warzywa.To na drugi rok juz je...b..nie z hukiem.Chyba, że będą 5 lat organizowac koncern,to dopiero je..b..nie za 6 lat. 23:24, 01.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wPiSduwPiSdu

4 5

I po co tren kamuflaż?
Skoro już wzorem poprzedniej komuny robicie wszystko by powróciły molochy to idźcie już utartymi ścieżkami- nazwijcie to Zjednoczenie Przemysłu Spożywczego a jeśli łączycie Orlen, Lotos, PGNiG to przywróćcie słynny CPN czyli Centrala Produktów Naftowych - Kurdupel jako I Sekretarz występuje już od dawna więc w czym problem by mu pełną dekorację zrobić? 23:34, 01.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%