Zamknij

Ekipy drogowe pojawią się m.in. na drogach w Gminie Kruszwica

12:51, 12.07.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Sprzątanie pasów drogowych, koszenie trawy, naprawy oznakowania i czyszczenie urządzeń kanalizacji deszczowej to jedne z wielu prac zaplanowanych do wykonania w bieżącym tygodniu przez ekipy Zarządu Dróg Powiatowych.

Sprzątanie pasów drogowych odbywać się będzie w Inowrocławiu. Na drogach całego Powiatu ekipy drogowe wykonywać będą natomiast interwencyjne naprawy oznakowania pionowego, poziomego oraz zabezpieczać będą ubytki mieszanką mineralno-asfaltową, tzw. masą na zimno.

Ponadto do wykonania zaplanowano m.in. czyszczenie urządzeń kanalizacji deszczowej na terenie Inowrocławia oraz urządzeń odwadniających w ciągach dróg na terenie Powiatu i wodościeków, koszenie trawy w ciągach dróg powiatowych na terenie Inowrocławia oraz na drogach zamiejskich na terenie gminy: Inowrocław, Złotniki Kujawskie, Janikowo, Kruszwica, Rojewo, Pakość.

Wykonywana będzie też regulacja poboczy w miejscowościach: Klepary, Gnojno, Pieranie – Papros. 

Drogowcy zajmą się też zabezpieczaniem ubytków grysami i emulsją na drodze: Bąkowo – Chróstowo, Broniewice – Kołodziejewo, Ołdrzychowo, Ostrowo – Gąski, Kruszwica – Włostowo oraz pielęgnacją zieleni na rondach Solidarności i turbinowym.

Zaplanowali również prace na obiektach inżynierskich (mosty, przepusty, bariery) w zakresie koszenia trawy, wycinki zakrzaczeń, czyszczenia nawierzchni obiektów, podlewania kwiatów na terenie Inowrocławia, sprzątania śmieci z przydrożnych rowów: Rucewko – Tarkowo, Lisewo – Kościelne i wprowadzania stałej organizacji ruchu w Sukowach i  Szarleju.

[ZT]20790[/ZT]

[ZT]20785[/ZT]

[ZT]20773[/ZT]
 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

DrogowiecDrogowiec

0 0

Mrówkojady w akcji! 16:46, 13.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%