Zamknij

Nowa cena zakupu buraków nadwyżkowych w Krajowej Grupie Spożywczej S.A.

04.04, 19.11.2022 . Aktualizacja: 04.04, 19.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

 9 listopada odbyło się spotkanie negocjacyjne Zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A. z Plantatorami, na którym ustalono podwyższenie ceny zakupu buraków nadwyżkowych w kampanii cukrowniczej w 2022 roku do poziomu 140 zł netto za 1 tonę fizyczną buraków nadwyżkowych. Przypomnijmy, że wcześniejsza kwota wynosiła 120 zł za 1 tonę.

Krajowa Grupa Spożywcza S.A. w tegorocznej kampanii cukrowniczej oferuje najwyższą  stawkę za buraki kontraktowane o zawartości cukru 16%, która wynosi 50 euro za tonę. Na tę kwotę składa się cena podstawowa, która wynosi 37 euro/t oraz świadczenie dodatkowe w wysokości 13 euro/t – jest to zaliczka na poczet świadczenia dodatkowego związanego z ceną cukru.

Plantatorzy współpracujący z Krajową Grupą Spożywczą S.A. poza najwyższą stawką za dostarczony surowiec, mogą także liczyć na szereg działań wspierających ze strony Cukrowni takich jak: zaopatrzenie w rolnicze środki produkcji, szkolenia agrotechniczne, promocyjne programy ochronne oraz wsparcie Funduszu Pomocowego w przypadku zaistnienia niekorzystnych zjawisk meteorologicznych, chorób roślin czy ataku szkodników, z czego w ostatnich latach skorzystała znaczna ilość Plantatorów. Spółka oferuje także doradztwo wyspecjalizowanych agrotechników i inspektorów surowcowych.

[ZT]22023[/ZT]

[ZT]22006[/ZT]

[ZT]21992[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%