Zamknij

Żłobek w Kruszwicy od przyszłego roku z opłatami. Z czego to wynika?

08.04, 26.11.2022 AS Aktualizacja: 08.04, 26.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Radni Rady Miejskiej przegłosowali uchwałę w sprawie ustalenia wysokości opłat za pobyt dziecka w żłobku w Kruszwicy. Planowana miesięczna kwota to 900 złotych. Zgodnie z projektem uchwały miesięczny pobyt w wymiarze do 10 godzin dziennie ma wynosić 900 złotych. Dodatkowa opłata za wydłużony wymiar opieki powyżej 10 godzin dziennie ma wynosić 25 złotych za każdą rozpoczętą godzinę pobytu.

Maksymalna wysokość opłaty za dzienne wyżywienie dziecka w żłobku ma wynosić 12 złotych. Jeśli radni przegłosują uchwałę wejdzie ona w życia z dniem 1 lutego 2023 roku. 

Obszerne uzasadnienie zmian przedstawił podczas sesji dyrektor oświaty Marcin Piotrowski. Przypomniał on, że dotychczas opłaty nie były pobierane z uwagi na realizację projektu unijnego. W przyszłym roku zmieni się o czym informowaliśmy publikując uzasadnienie do przegłosowanej uchwały.

- Na podstawie przyjętej w 2021 roku uchwały, w momencie tworzenia żłobka kiedy przyjęliście państwo uchwałę o odpłatności za żłobek, stawka była ustalona na podstawie uchwały z 2021 roku i wynosiła 420, 50 złotych, to była kwota maksymalna. Nie była ona pobierana w momencie utworzenia żłobka, ponieważ Gmina Kruszwica realizowała działanie w ramach projektu, na który pozyskano pieniądze unijne z urzędu marszałkowskiego. Żłobek jest współfinansowany z tych środków - przypomniał dyrektor Zespołu Oświaty i Wychowania w Kruszwicy Marcin Piotrowski przedstawiając uzasadnienie stawek opłat za żłobek.

Poniżej dalsza część wypowiedzi w formacie audio.

[ZT]22086[/ZT]

[ZT]22081[/ZT]

[ZT]22060[/ZT]

(AS)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
0%