Zamknij
REKLAMA

ZUS w każdej chwili może przyjść do twojej firmy. Wystarczy tylko jeden telefon!

11:14, 14.05.2018 | Daniel Wiśniewski [email protected]
REKLAMA
Skomentuj

Włocławski Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że organizuje spotkania, w ramach których jego pracownicy pomogą w zakładaniu profili na Platformie Usług Elektronicznych. Wystarczy zadzwonić i zgłosić chęć uczestnictwa.

Inspektorat ZUS we Włocławku jest w stanie zorganizować PUE-roomy w placówkach medycznych, urzędach, instytucjach i innych zakładach pracy. W ramach przeprowadzonych czynności pracownicy pomogą w założeniu profilu na platformie, dzięki której większość spraw załatwianych do tej pory stacjonarnie w odpowiednich oddziałach będzie można załatwić bez wychodzenia z domu, czy firmy. PUE to zestaw  nowoczesnych usług, które mają ułatwić pracę przedsiębiorcom.

    - PUE umożliwia wgląd do danych zgromadzonych w ZUS,  przekazywanie dokumentów ubezpieczeniowych, składanie wniosków i otrzymywanie na nie odpowiedzi, zadawanie pytań i otrzymywanie odpowiedzi z ZUS i umawianie się na wizyty w jednostce ZUS. Jeśli jesteś osobą ubezpieczoną (np. pracownikiem, zleceniobiorcą) za jej pośrednictwem możesz sprawdzić swoje dane zapisane na koncie w ZUS, masz dostęp do informacji o stanie konta ubezpieczonego i do informacji o wystawionych zwolnieniach lekarskich - e-ZLA – przekonuje Krystyna Michałek, Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego

PUE to także ułatwiania dla pracowników i zleceniobiorców. Za jej pośrednictwem można sprawdzić swoje dane zapisane na koncie w ZUS, weryfikować informacje o wystawionych zwolnieniach lekarskich, czy dowiedzieć się więcej na ten stanu konta ubezpieczonego.

Aby skorzystać z ułatwień, które niesie za sobą konto na PUE, wystarczy skontaktować się z pracownikiem ZUS i uzgodnić termin wizyty firmie, urzędzie czy instytucji. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu: 54 230 72 04.

 

(Daniel Wiśniewski [email protected])
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone