Zamknij
REKLAMA

Istnienie pszczół zależy od naszych działań [VIDEO]

02:56, 16.05.2018 | R.D
REKLAMA
Skomentuj

 

Za kilka dni obchodzić będziemy Światowy Dzień Pszczół. Inicjatywa Republiki Słowenii została zatwierdzona przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jakie zagrożenie wobec pszczół niosą dzisiejsze środki ochrony roślin, wyjaśnia Marcin Wroński, Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

O tym jak stosować insektycydy powinni wiedzieć zarówno rolnicy jak i działkowcy, którzy bardzo często nadużywają lub stosują nieprawidłowe środki ochrony roślin.

- Aby nie spowodować zatrucia pszczół, wykonując zabiegi chemicznej ochrony roślin należy w szczególności stosować wyłącznie środki dopuszczone do obrotu i stosowania na podstawie wydanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zezwoleń lub pozwoleń na handel równoległy, stosować takie środki zgodnie z warunkami określonymi w etykiecie oraz używać w taki sposób, aby minimalizować negatywny wpływzabiegów chemicznych na organizmy niebędące celem zabiegu - podaje Marcin Wroński, Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

 

Należy pamiętać aby nie stosować preparatów toksycznych dla pszczół w okresie kwitnienia roślin uprawnych oraz w uprawach, na których występują kwitnące chwasty, wykonywać zabiegi po zakończonych lotach owadów zapylających, zachowywać minimalne odległości od pasiek (tj. min. 20 m dla opryskiwaczy polowych i sadowniczych), przestrzegać okresów prewencji oraz nie wykonywać zabiegów w warunkach sprzyjających znoszeniu cieczy użytkowej podczas zabiegu (przy prędkości wiatru większej niż 4 m/s).

 

 

(R.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone