Zamknij
REKLAMA

Gmina informuje o przebiegu budowy hali sportowej w Racicach. Trwają prace w tej sprawie.

10:40, 04.12.2018 | źródło i fot. gmina Kruszwica/red
REKLAMA
Skomentuj

 

Od kilku lat mowa jest o budowie hali sportowo-rekreacyjnej w Racicach. Celem inwestycji jest poprawa infrastruktury sportowej w tej części gminy. Dzisiaj o przebiegu prac poinformowała Gmina Kruszwica.

- Nowy obiekt będzie służył nie tylko uczniom sąsiedniej szkoły, ale przede wszystkim lokalnej społeczności do aktywnego spędzania wolnego czasu. Do tej pory w tej części gminy nasi mieszkańcy nie mieli takiego obiektu stwierdza Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

Działania w tej sprawie podjęte zostały w kwietniu. Dopiero czwarte postępowanie wyłoniło wykonawcę robót budowlanych. Prace przygotowuje firma Tenistal z Gdańska.

- Obecnie trwają prace budowlane, w wyniku których  powstanie wielofunkcyjna, wolnostojąca, jednonawowa hala sportowa (o konstrukcji stalowej, pokrytej powłoką syntetyczną) wraz z zapleczem gospodarczo – sanitarnym. Płyta projektowanego obiektu wielofunkcyjnego zawierać będzie boisko do piłki ręcznej, boisko do siatkówki oraz boisko-kort tenisowy. Hala zostanie wyposażona w sprzęt sportowy: bramki do piłki ręcznej, siatka i słupki do gry w siatkówkę i tenisa ziemnego (przenośne, montowane okresowo), ruchome stanowisko sędziowskie oraz  piłkochwyty - przekazał dzisiaj kruszwicki magistrat.

Jak wyjaśnia wiceburmistrz Kruszwicy Bartosz Krajniak prace budowlane powinny zakończyć się do końca grudnia 2018 roku. Obiekt po uzyskaniu wszystkich zezwoleń będzie dostępny dopiero jednak w pierwszym kwartale 2019 roku.

(źródło i fot. gmina Kruszwica/red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

KruszwiczaninKruszwiczanin

8 0

Ja prosty człowiek ,może ktoś wie ile było przetargów, jak rosły koszty i ile w końcu ten obiekt będzie kosztował. Jak oglądałem video z sesjii to ze słów burmistrza cyt. " też chciałbym wiedzieć" nie wyniosłem zbyt wiele.... 12:36, 04.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Informacja jawnaInformacja jawna

6 0

Było pięć przetargów,koszty rosły od 650 tyś. do 1 mln.Prosty człowieku. 22:45, 04.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KruszwiczaninKruszwiczanin

3 0

Dziękuję za info. 09:39, 05.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone