Zamknij

Czasu jest coraz mniej. Pracodawcy muszą pobrać ten program!

13:10, 26.01.2019 | Daniel Wiśniewski ddwłocławek.pl
REKLAMA
Skomentuj

W styczniu zmieniły się zasady dotyczące przechowywania dokumentacji kadrowo-płacowej. Od teraz, pisma tego typu należy mieć zabezpieczone przez okres 10 lat.

Ze względu na zmiany w przekazywaniu dokumentów do ZUS, przed lutowym rozliczeniem składek należy pamiętać o zaktualizowaniu programu Płatnik. Do tego czasu będą funkcjonowały równolegle dwie wersje programu. Zmiany nastąpią jednak dzień później. 

Zachęcamy już teraz do zapoznania się ze zmianami w Płatniku i pobrania nowej wersji programu. Warto to zrobić, jak najwcześniej, aby przed terminem przekazania dokumentów ubezpieczeniowych uniknąć natężenia pobierania, a tym samym wydłużonego czasu instalacji – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego. Program Płatnik został uaktualniony w związku z projektem e-akta i małą działalnością gospodarczą -

Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Najnowsza wersja programu jest dostępna do pobrania na stronie www.zus.pl. Nowa, zaktualizowana wersja programu w wersji 10.02.02 umożliwia obsługę nowych i zmienionych formularzy ubezpieczeniowych takich jak: ZUS OSW, ZUS RIA, ZUS ZWUA, ZUS RPA czy ZUS DRA cz.II i ZUS RCA cz.II. W aplikacji można skorzystać także z prezentacji w kartotece płatnika informacji o złożonym lub odwołanym ZUS OSW i złożonym ZUS RIA czy też informacji o najniższej podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz liczbę dni prowadzenia działalności gospodarczej.

Więcej informacji na temat nowego programu można uzyskać na stronie ZUS oraz w każdej stacjonarnej placówce ZUS. Rzecznik regionalny zwraca również uwagę na to, że warto również zapoznać się z krótkimi filmikami instruktażowymi, w których krok po kroku pokazane jest m.in. jak wypełniać nowe dokumenty. Filmiki są dostępne między innymi na kanale ZUS na YouTube.

(Daniel Wiśniewski ddwłocławek.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone