Zamknij

Gronkowiec w chusteczkach dla dzieci?! Producent wycofuje całą partię

10:03, 28.01.2019 | N.S.
REKLAMA
Skomentuj

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed chusteczkami nawilżonymi, które mogą być zakażone gronkowcem. Choć zanieczyszczenie wykryto w próbce pobranej w Estonii, producent zdecydował wycofać z obrotu całą partię produktu.

GIS umieścił informację dotyczącą chusteczek nawilżonych Lula Baby z dodatkiem aloesu z partii nr LOT 372/18/02 w Systemie szybkiej informacji o produktach nieżywnościowych (RAPEX). Przyczyną tej decyzji było znalezienie w próbce produktu pobranej na terenie Estonii zanieczyszczenia bakterią gronkowca złocistego (Staphylococcus aureus).

- Produkt zawiera Staphylococcus aureus. Są one narażone na zakażenie, w szczególności na uszkodzoną skórę. Produkt nie jest zgodny z rozporządzeniem w sprawie produktów kosmetycznych – czytamy w rejestrze.

Producent chusteczek – firma Stella Pack z Lubartowa – umieścił na swojej stronie internetowej oświadczenie, w którym poinformował o wycofaniu z obrotu całej partii produktu.

- W partiach dystrybuowanych na terenie Polski oraz na terenie pozostałych Państw objętych siecią dystrybucji, nie odnotowano przypadków zanieczyszczenia bakterią gronkowca złocistego. Powyższa informacja dotyczy wyłącznie produktów z wyżej wymienionym numerem LOT. Jest to pierwszy tego typu przypadek w całej historii chusteczek nawilżanych Lula 8215 z aloesem 72szt. i dołożymy wszelkich starań dla wyjaśnienia zaistniałej sytuacji – pisze producent. – Decyzja o wycofaniu chusteczek nawilżanych Lula 8215 72 szt. z aloesem nr LOT 372/18/02 z obrotu jest podyktowana najwyższą ostrożnością i troską o bezpieczeństwo konsumentów.

Proces wycofywania chusteczek z partii nr LOT 372/18/02 monitoruje Państwowa Inspekcja Sanitarna.

(N.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone