Zamknij

Ministerstwo SWiA podpisało rozporządzenie ws.ochrony przeciwpożarowej w obiektach typu escape room

12:59, 30.01.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

 

Ewakuacja w obiektach to główny temat, które podjęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie obiektów typu escape room. Zmiany mają związek z tragedią do jakiej doszło w Koszalinie na początku stycznia.

Nowe przepisy mówią o tym, że właściciele obiektów typu escape room są zobowiązani przed rozpoczęciem działalności oraz raz na dwa lata przeprowadzać "praktyczne sprawdzenie organizacji ewakuacji ludzi w miejsce bezpieczne, na zewnątrz obiektu budowlanego lub do sąsiedniej strefy pożarowej, a także sprawdzenie spełnienia wymagań ochrony przeciwpożarowej".

Wymagania dotyczące ochrony przeciwpożarowej  musi być wykonywane z udziałem rzeczoznawcy do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych. Ewentualnie mogą ich zastępować osoby z tytułem zawodów inżyniera pożarnictwa lub mających ukończone studia wyższe w zakresie inżynierii bezpieczeństwa. 

Drugą ważną zmianą w ustawie jest zapis że "właściciel, zarządca, użytkownik lub inny faktycznie władający obiektem budowlanym lub jego częścią powiadamia właściwego miejscowo komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej o terminie przeprowadzenia czynności, o których mowa w ust. 1, nie później niż na 7 dni przed ich przeprowadzeniem".

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone