Zamknij

Biedronka szerzej otwiera się na pracowników z Ukrainy

07:51, 07.02.2019 | Ł.D ddwłocławek.pl
REKLAMA
Skomentuj

Sieć sklepów Biedronka uruchomiła infolinię rekrutacyjną dla kandydatów do pracy. Usługa dostępna jest zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim.

Za jej pośrednictwem można m.in. uzyskać informacje na temat procesu rekrutacyjnego, pomoc w aplikacji na wybrane stanowisko lub zostawić swoje dane w ramach "zgłoszenia spontanicznego". W samym 2018 r. Biedronka zwiększyła zatrudnienie o ponad 2 tys. osób.

- Współczesny rynek pracy sprawia, że pracodawcy muszą wychodzić naprzeciw oczekiwaniom kandydatów. Z tego względu uruchomiliśmy infolinię rekrutacyjną - dzięki niej jesteśmy bliżej potencjalnych kandydatów do pracy i mamy z nimi bezpośredni kontakt. Jesteśmy pewni, że dzięki atrakcyjnym warunkom zatrudnienia i elastycznemu podejściu do rekrutacji więcej osób zdecyduje się dołączyć do zespołu Biedronki – mówi Magdalena Poradzka, dyrektor ds. rekrutacji i wizerunku pracodawcy w Jeronimo Martins Polska.

Skąd pomysł na obsługę kandydatów w języku ukraińskim? Powołując się na dane Głównego Urzędu Statystycznego, Biedronka poinformowała, że w 2017 r. cudzoziemcom wydano 235,6 tys. zezwoleń na pracę w Polsce . W porównaniu do 2016 r. było to prawie dwa razy więcej. 

[POGODA]1549522174843[/POGODA]

- W 2017 r. Ukraińcy stanowili ponad 80 proc. tej grupy. Cudzoziemcy coraz chętniej przyjeżdżają też do Polski na studia. Według danych opublikowanych przez GUS w czerwcu ub. r. ponad 72 tys. obcokrajowców planowało studiować w Polsce przez co najmniej rok - spośród nich ponad 50 proc. stanowili Ukraińcy - czytamy w komunikacie spółki. 

Infolinia dla kandydatów do pracy w sklepach i centrach dystrybucyjnych sieci Biedronka działa pod numerem 22 205 33 10. Dostępna jest w dwóch wersjach językowych - polskiej, funkcjonującej przez cały tydzień, 24 godziny na dobę i ukraińskiej, działającej codziennie w godzinach 8:00 – 22:00.

Równolegle z infolinią dla kandydatów udostępniona została także nowa odsłona strony internetowej www.pracawbiedronce.pl. Aktualnie oferty pracy publikowane są na niej również w dwóch wersjach językowych.

(Ł.D ddwłocławek.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone