Zamknij

Papierosy w Polsce będą coraz droższe. W sklepach są jeszcze te z akcyzą z 2018 roku

10:45, 10.02.2019 | AP ddwłocławek.pl
REKLAMA
Skomentuj

Z początkiem 2019 roku w życie weszła nowa akcyza dotycząca sprzedawanych w Polsce wyrobów tytoniowych. Cena jednej paczki średnio wzrosła o około złotówkę. Zmiany dotyczą także e-papierosów i zapasowych wkładów do nich.

Mimo wprowadzenia wyższej akcyzy na wyroby tytoniowe, w polskich sklepach nadal sprzedawane są produkty z akcyzą obowiązującą w 2018 roku. Z reguły oznacza to mniejszy wydatek.

Nowe ceny są średnio wyższe o około złotówkę. Taki skok oznacza jeszcze większy wydatek. "Ratunkiem" dla palaczy są jeszcze paczki, które mają naklejoną starą cenę i po takiej sprzedają ją w sklepach. 

[POGODA]1549791950551[/POGODA]

- Mamy jeszcze sporo paczek z akcyzą z 2018 roku i cały czas je sprzedajemy. Musimy jednak pamiętać, że z każdym rokiem wszystko drożeje coraz bardziej, a papierosy są jednym z produktów, których dotyka to najczęściej. Lepiej pospieszyć się z zakupem - powiedziała nam sprzedawczyni z jednego ze sklepów.

Problemem dla palaczy może być też brak porozumienia w sprawie nowych regulacji dotyczących sprzedaży tytoniu. Przez opóźnione wprowadzenie specjalnego systemu narzuconego przez Unię Europejską, od maja w Polsce sprzedaż tytoniu może być zabroniona.

Polska Izba Handlu wysłała nawet do premiera pismo z prośbą o przyspieszenie prac nad projektem ustawy, która ma wdrożyć system śledzenia ruchu i pochodzenia wyrobów tytoniowych. Jak tłumaczą, bez nowych przepisów "istnieje realne ryzyko, że po 20 maja 2019 r. sprzedaż wyrobów tytoniowych w punktach detalicznych będzie niemożliwa.

(A.P)

(AP ddwłocławek.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

RacjonalistaRacjonalista

5 1

I bardzo dobrze. Powinni także zwiększyć akcyzę na pozostałe produkty dla ludzi o słabych umysłach i niskiej inteligencji. Piwo powinno kosztować co najmniej 20zł a wódka 100zł za 0,5 litra. 13:03, 10.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Amen(t)Amen(t)

0 0

Mam nadzieję że ciemny lud podziękuje za to dobro przy jesiennych wyborach i pomoże to odesłać w PiS-du.
@Racjonalista-
A ty przypadkiem jakiego przemytu nie żyjesz?
bo coś jakby ci się większe zyski marzyły. 14:00, 10.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone