Zamknij

Za kilka miesięcy koniec prac przy budowie domu dziecka w Kruszwicy [FOTO]

15:19, 31.05.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

W naszym regionie trwają budowy kameralnych domów dziecka. Każdy z nich przeznaczony jest maksymalnie dla 14 młodych mieszkańców. Regionalny Program Operacyjny realizowany przy wsparciu samorządowego województwa sprawiło, że wsparcie dotarło do 32 tego typu instytucji. Jedną z takich placówek jest dopiero tworzony Dom Dziecka przy ulicy Kasprowicza.

- Pomoc, z której korzystają powiaty i miasta na prawach, powiatu pozwala tworzyć dostosowane do współczesnych standardów, kameralne placówki opiekuńczo-wychowawcze, przypominające bardziej dobrze zaprojektowane domy dla dużej rodziny niż tradycyjne obiekty o takim przeznaczaniu. To realizacja zupełnie nowej koncepcji działania tego typu instytucji - chodzi przede wszystkim o stworzenie przyjaznych warunków do wychowywania i usamodzielniania się dzieci. Prawo stanowi, że po 2020 roku będą tak wyglądać wszystkie takie placówki - informuje Urząd Marszałkowski.

Do tej pory zarząd województwa kujawsko-pomorskiego przyznał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na realizację 19 takich projektów w różnych częściach regionu, w ramach których powstaną 32 domy dziecka. Suma wsparcia to 22 miliony złotych. Pieniądze trafiają na budowę całkowicie nowych domów, modernizację istniejących placówek, a także adaptację do tych celów innych gmachów.

W czterech nowych, trzystumetrowych domach mieszkają już między innymi podopieczni domów dziecka w Brzeziu oraz Lubieniu Kujawskim w powiecie włocławskim - dzieciaki mają do dyspozycji między innymi dwuosobowe pokoje, wygodną świetlicę oraz świetnie wyposażoną kuchnię. Za budowę domów w Brzeziu powiat włocławski został wyróżniony Nagrodą Marszałka 2017. Kolejne inwestycje są na finiszu.

W przypadku inwestycji w Kruszwicy, działkę pod budowę domu dziecka przekazała powiatowi inowrocławskiemu Gmina Kruszwica. Teraz realizacja zadania spoczywa właśnie na starostwie. Zaledwie kilka miesięcy dzieli nas od ukończenia prac. Postępy prac budowlanych poniżej w galerii zdjęć.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone